Ptasia grypa nęka nie tylko Polskę

Aktualizacja:
 
TVN24Ptasia grypa pojawiła się w obwodzie rostowskim

Ptasia grypa szaleje nie tylko w Polsce. Niemal 35 tysięcy kur padło od 5 grudnia na jednej z rosyjskich ferm drobiowych w obwodzie rostowskim. W Indonezji zmarła 92 ofiara tej choroby.

Na fermie "Gulaj-Borisowskaja" w obwodzie rostowskim na południu Rosji znajdowało się pół miliona sztuk drobiu. Jak pisze ITAR-TASS, trwają działania, by zlikwidować źródła choroby.

Cytowana przez AFP przedstawicielka miejscowego wydziału Ministerstwa ds. Spraw Nadzwyczajnych Marina Abramczenko powiedziała, że wedlug wstępnych badań chorobę spowodował wirus H5N1, potencjalnie niebezpieczny dla ludzi.

Grypa zabija

Z kolei w Indonezji na ptasią grypę zmarła 28-letnia kobieta. Tym samym została 92. śmiertelną ofiarą wirusa w tym kraju. Kobieta mieszkała w położonej na zachód od stolicy kraju, Dżakarty, miejscowości Tangerang. Zmarła w szpitalu w Dżakarcie - poinformowały źródła w związanym z ministerstwem zdrowia ośrodku zajmującym się ptasią grypą.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od końca 2003 roku wirus ptasiej grypy H5N1 zabił w 12 krajach na całym świecie ponad 200 osób na 334 przypadki zachorowań. Najwięcej zgonów odnotowały Indonezja i Wietnam.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP