"Ściągamy marynarki? Musimy pokazać mięśnie". Przywódcy G7 kpili z Putina

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24

Przywódcy państw z grupy G7 zakpili z Władimira Putina, rozpoczynając w niedzielę rozmowy przy okrągłym stole. Śmiali się z kreowanego przez niego wizerunku i publikowanych przez Kreml zdjęć, na których widać Putina jak jeździ konno z nagim torsem.

W niedzielę w niemieckiej Bawarii rozpoczął się trzydniowy szczyt przywódców państw grupy G7. Kiedy liderzy zasiadali do okrągłego stołu, by rozpocząć obrady, kamery zarejestrowały zabawną wymianę zdań między politykami.

Zakpili oni z Władimira Putina i wizerunku, który próbuje wokół siebie kreować. Kreml kilka razy publikował zdjęcia, na których widać Putina jak jeździ konno z nagim torsem.

Brytyjski premier Boris Johnson, siadając do stołu, spytał: - Ściągamy marynarki czy zostawiamy? Rozbieramy się? Musimy pokazać, że jesteśmy twardsi od Putina.

- Będzie pokaz jazdy konno z gołym torsem - odpowiedział mu premier Kanady Justin Trudeau. - O tak, jazda konna jest najlepsza - dodała Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej.

- Musimy im pokazać nasze mięśnie - powiedział Johnson, wskazując na fotoreporterów. Ostatecznie jednak politycy nie zdecydowali się na "pokaz" i zostali w marynarkach.

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24