"Próby wciągnięcia kraju w sekciarski konflikt". Koptowie za rządem

[object Object]
W ostatnich dniach zniszczono w Egipcie 49 świątyń koptyjskich, katolickich i protestanckichtvn24
wideo 2/21

Kościół koptyjski Egiptu zrzeszający 11 milionów chrześcijan (10 proc. ludności kraju), ogłosił w sobotę na swojej stronie internetowej poparcie dla egipskich władz wojskowych w ich walce przeciwko "zbrojnym ugrupowaniom" i "terroryzmowi" w Egipcie.

Relacja z wydarzeń w Egipcie minuta po minucie

Kościół ten podkreśla, że ataki na instytucje państwowe i miejsca kultu religijnego sterroryzowały chrześcijan i muzułmanów "wbrew wartościom religijnym i humanitarnym oraz wszelkiej moralności".

Za jednością

Koptowie deklarują swą wierność wobec jedności narodowej Egipcjan, potępiają "próby wciągnięcia kraju w sekciarski konflikt" oraz odrzucają "wszelkie zagraniczne ingerencje w wewnętrzne sprawy Egiptu". Krytykują także sposób relacjonowania wydarzeń w Egipcie przez media zachodnie, określając go jako "wprowadzający w błąd". Winą za obecną sytuację w kraju Kościół koptyjski obarcza "terrorystyczne ugrupowania spragnione krwi", które "próbują zniszczyć nasz ukochany kraj". W ostatnich dniach zniszczono w Egipcie 49 świątyń koptyjskich, katolickich i protestanckich.

Autor: mn//gak / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: