Pożary w Portugalii. W płomieniach zginęło małżeństwo

Źródło:
PAP Reuters

Służby ratunkowe w dystrykcie Vila Real na północy Portugalii poinformowały o odkryciu zwęglonych ciał starszej pary wewnątrz spalonego pojazdu. Władze przypuszczają, że małżeństwo próbowało samochodem uciec przed płomieniami. W regionie od ponad tygodnia szaleją silne pożary.

W poniedziałkowe popołudnie w północnej Portugalii nasiliły się pożary, trawiące ten kraj od ponad tygodnia. W dystrykcie Vila Real w ogniu zginęło starsze małżeństwo.

Z dochodzenia wynika, że podróżująca autem para seniorów została zaskoczona przez żywioł i nie udało im się uciec. Samochód wraz z pasażerami spłonął.

Burmistrz leżącej w dystrykcie Vila Real miejscowości Murca, Mario Artur Lopes, powiedział portugalskiej stacji SIC, że ciała odkryto około godziny 16.30. – Samochód był całkowicie spalony, para zginęła w jego wnętrzu – powiedział Lopes. – Sytuacja jest kompletnie dramatyczna, ponad połowa gminy stanęła w ogniu – dodał.

Pożary w Portugalii

Według portugalskiej obrony cywilnej w poniedziałkowe popołudnie w całym kraju z powodu ognia nieprzejezdnych jest kilkadziesiąt dróg, w tym dwie autostrady, m.in. trasa prowadząca do Guardy.

Z informacji służb wynika, że w rejonie tego miasta ekipy ratownicze odnalazły przed nastaniem wieczora inny spalony pojazd. Utrzymują jednak, że ich pasażerom w porę udało się opuścić auto.

Tymczasem obrona cywilna Portugalii potwierdziła w poniedziałek wieczorem, że do walki z żywiołem, który w okolicach miasta Chaves trawił lasy i łąki od soboty, włączyła się straż pożarna z Hiszpanii, po tym, jak ogień przedostał się na drugą stronę granicy.

Autorka/Autor:asty\mtom

Źródło: PAP Reuters