Szef Rady Europejskiej: jest porozumienie w sprawie budżetu i funduszu odbudowy 

Autor:
kb//now
Źródło:
PAP
Korespondent TVN24 Maciej Sokołowski o sytuacji na unijnym szczycie
Korespondent TVN24 Maciej Sokołowski o sytuacji na unijnym szczycieTVN24
wideo 2/14
TVN24Korespondent TVN24 Maciej Sokołowski o sytuacji na unijnym szczycie

Szef Rady Europejskiej Charles Michel poinformował, że na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli doszło do porozumienia przywódców unijnych w sprawie budżetu Unii i funduszu odbudowy. Szefowa Komisji Europejskiej napisała, że dzięki porozumieniu 1,8 biliona euro trafi na wsparcie ożywienia gospodarczego i zbudowanie bardziej odpornej, zielonej i cyfrowej Unii Europejskiej.

"Mamy porozumienie w sprawie budżetu UE i pakietu naprawczego. Teraz możemy rozpocząć jego wdrażanie i odbudowę naszej gospodarki. Nasz przełomowy pakiet naprawczy przyspieszy zieloną i cyfrową transformację" - napisał na Twitterze szef RE Charles Michel.

SZCZYT W BRUKSELI. ZOBACZ RELACJĘ TVN24.PL >>>

"Europa idzie do przodu"

Szefowa Komisji Europejskiej napisała na Twitterze, że dzięki porozumieniu w sprawie budżetu UE na szczycie w Brukseli 1,8 biliona euro trafi na wsparcie ożywienia gospodarczego i zbudowanie bardziej odpornej, zielonej i cyfrowej Unii Europejskiej.

"Europa idzie do przodu! Porozumienie Rady Europejskiej w sprawie następnego budżetu UE i funduszu odbudowy. 1,8 biliona euro na wsparcie naszego ożywienia i zbudowanie bardziej odpornej, zielonej i cyfrowej UE" - napisała szefowa KE Ursula von der Leyen na Twitterze.

Unijny budżetPAP

Autor:kb//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości