Pięć rzeczy, które warto wiedzieć 24 października

Źródło:
TVN24, PAP

Trwa obława na podejrzanego o zabójstwo 6-latka. W Bangladeszu doszło do katastrofy kolejowej. Z kolei Izraelskie wojsko oświadczyło, że uderzyło w obiekt Hamasu w obozie dla uchodźców w Gazie. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć 24 października.

1. Obława wokół Gdyni

Od pięciu dni trwa policyjna obława na Grzegorza Borysa, 44-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojego 6-letniego syna. W akcji biorą udział śmigłowce i psy tropiące i ponad tysiąc osób - policjantów, żołnierzy, strażników leśnych i strażaków.

Monitoring, do którego dotarły "Fakty" TVN, pokazuje nagranie mężczyzny z plecakiem, który biegnie w kierunku lasu przy obwodnicy Trójmiasta. Od miejsca zbrodni to tylko kilkaset metrów przez most nad trasą szybkiego ruchu. To właśnie w tym rejonie od czterech dni koncentrują się poszukiwania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Obława wokół Gdyni. Na nowym nagraniu widać mężczyznę uciekającego w kierunku lasu

2. Walka w kokpicie samolotu

Lecący do San Francisco samolot linii Alaska Airlines został przekierowany do Portland po tym, gdy przebywający w kokpicie pasażer próbował wyłączyć silniki maszyny - wynika z zawiadomienia amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa, do którego dotarli dziennikarze Reutera.

44-letniemu pilotowi, który w momencie zdarzenia nie był na służbie i podróżował w kokpicie, postawiono 83 zarzuty usiłowania zabójstwa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Próbował wyłączyć silniki w trakcie lotu. Pilot po służbie z 83 zarzutami usiłowania zabójstwa

3. Katastrofa kolejowa w Bangladeszu

W prowincji Dhaka w środkowej części Bangladeszu doszło do katastrofy kolejowej. Pociąg towarowy zderzył się z pociągiem osobowym.

W wyniku tragedii co najmniej 15 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych - poinformowały miejscowe władze. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną katastrofy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Katastrofa kolejowa w Bangladeszu

4. Armia Izraela zaatakowała obiekt Hamasu w obozie dla uchodźców

Izraelskie wojsko oświadczyło, że w poniedziałek wieczorem uderzyło w obiekt Hamasu w obozie dla uchodźców w Gazie. Według ministerstwa zdrowia palestyńskiej enklawy zginęło lub zostało rannych wiele osób - podała agencja Reuters.

Rzecznik armii Izraela powiedział, że celem ataku był poligon Hamasu w obozie Al-Szati w Gazie, który przylega do wybrzeża Morza Śródziemnego. Nie podał dalszych szczegółów.

5. Zbrojny atak terrorystyczny w Meksyku

Co najmniej 11 policjantów zginęło w zbrojnym ataku, który miał miejsce w poniedziałek w stanie Guerrero w południowym Meksyku, gdzie powszechna jest przemoc związana z handlem narkotykami - poinformowała lokalna prokuratura.

Niezidentyfikowani napastnicy obrali za cel patrol bezpieczeństwa w Coyuca de Benitez (południowo-zachodni stan Guerrero) podczas podróży lokalnego sekretarza bezpieczeństwa.

Autorka/Autor:asty/ft

Źródło: TVN24, PAP