Zabił swojego ojca, później opublikował w internecie film

Źródło:
PAP, Reuters
Pensylwania
Pensylwania
Google Earth
PensylwaniaGoogle Earth

32-letni mężczyzna z hrabstwa Bucks w Pensylwanii miał obciąć głowę swojemu ojcu. Na portalu YouTube opublikował film, w którym oskarżał go o "zdradę" za to, że był pracownikiem administracji federalnej. Sprawca został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty.

Zatrzymany to 32-letni Justin Mohn, który w internecie przedstawiał się jako muzyk i autor książek. Jak podała w komunikacie policja hrabstwa Bucks w środkowej Pensylwanii, funkcjonariusze stawili się w domu ofiary na wezwanie jego matki i znaleźli w domu ciało ojca Mohna z obciętą głową. Podejrzanego schwytano kilka godzin później.

Mężczyzna został oskarżony w środę o morderstwo pierwszego stopnia, znęcanie się nad zwłokami i posiadanie narzędzia zbrodni. Agencja Reutera, powołując się na prokuraturę, podała, że nie ma możliwości wyjścia z aresztu za kaucją.

Ojca określał jako "zdrajcę"

We wtorek sprawca opublikował w serwisie YouTube kilkunastominutowy film wideo, pokazując do kamery głowę ojca, którego nazwał "zdrajcą" za to, że był pracownikiem administracji federalnej. Wygłosił też chaotyczną polityczną tyradę przeciwko prezydentowi Joe Bidenowi i jego zaangażowaniu w wojnę w Ukrainie, a także przeciw nielegalnym imigrantom, mniejszościom seksualnym oraz "globalistom i komunistom". Ogłosił też rewolucję przeciwko państwu.

Film został usunięty przez YouTube dopiero kilka godzin po publikacji, kiedy już zdążył szeroko rozpowszechnić się w mediach społecznościowych.

Jak powiedział "Washington Post" szef policji Middletown Township Joe Bartorilla, nie ustalono jeszcze konkretnego motywu działania sprawcy. Dodał, że "ma pewne domysły" na ten temat.

Oskarżony opublikował nakładem własnym kilka swoich książek na portalu Amazon. Wśród nich był taki tytuł jak "Nadchodząca krwawa amerykańska rewolucja". Pozywał też władze federalne za skłonienie go do wzięcia kredytu studenckiego i obwiniał je o problemy w znalezieniu pracy.

Autorka/Autor:pp / prpb

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Fedorovekb/Shutterstock