Papież: wzrost napięć grozi zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie

Autor:
tas/kab
Źródło:
PAP

Obecny wzrost napięć grozi zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i bezpieczeństwu w Europie - powiedział w czasie niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek. Zaapelował do "wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę o pokój w najbliższą środę".

Zwracając się do setek wiernych przybyłych na modlitwę Anioł Pański w Watykanie, papież powiedział: - śledzę z zaniepokojeniem wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i podważają bezpieczeństwo na kontynencie europejskim z jeszcze większymi reperkusjami.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

- Kieruję żarliwy apel do wszystkich osób dobrej woli o wznoszenie modlitw do Boga Wszechmogącego, by każda akcja i inicjatywa polityczna były w służbie braterstwa ludzkiego, a nie interesów stron - mówił Franciszek.

Dzień modlitwy o pokój

Dodał następni: - kto realizuje własne cele kosztem innych, gardzi swoim powołaniem człowieka, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni jako bracia.

Z tego powodu i z niepokojem w obliczu obecnych napięć proponuję, aby najbliższa środa 26 stycznia była dniem modlitwy o pokój - ogłosił papież.

Po tych słowach na placu Świętego Piotra rozległy się brawa.

Autor:tas/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości