Świat

Księżniczka Charlotte ma pół roku. Księżna Kate pokazała jej nowe zdjęcia

Świat


Pałac Kensington opublikował zdjęcia księżniczki Charlotte. Córka księżnej Kate i księcia Williama niedawno skończyła pół roku.

Charlotte Elizabeth Diana urodziła się 2 maja w Londynie. Pałac Kensington (oficjalna siedziba książęcej pary) opublikował w niedzielę dwa nowe zdjęcia księżniczki. Na jednym z nich dziewczynka śmieje się na widok pluszowego misia. Fotografie wykonała sama księżna Kate w swoim rodzinnym domu w Anmer Hall w Norfolk.

Córka Kate i Williama

Charlotte to drugie dziecko księcia Williama i księżnej Kate. Imiona księżniczki stanowią hołd dla dziadka księżniczki i ojca Williama - księcia Karola (Charlotte to jeden z angielskich odpowiedników imienia Karolina), obecnej królowej Elżbiety II oraz matki Williama i Harry'ego - Diany, która zginęła tragicznie w sierpniu 1997 roku. Ponadto matka księżnej Cambridge ma na imię Carole.

Najmłodsza członkini rodziny królewskiej jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu, po dziadku Karolu, ojcu Williamie i bracie George'u. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi do przepisów o sukcesji, w kolejce do tronu nie prześcigną jej już inni krewni płci męskiej. Ponadto, jeśli zechce, będzie mogła poślubić katolika bez utraty miejsca w kolejce dziedziczenia, na co wcześniejsze reguły nie zezwalały.

Autor: kło//rzw / Źródło: BBC News, tvn24.pl