Niemieckie mardery trafią do Grecji. Umowa podpisana

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

40 niemieckich wozów bojowych Marder trafi do Grecji, Ateny natomiast przekażą Ukrainie 40 swoich bojowych wozów piechoty BMP-1. Umowę w tej sprawie podpisali ministrowie obrony Niemiec i Grecji - podała Agencja Reutera, powołując się na resort obrony w Berlinie.

Greckie BMP-1 zostały wyprodukowane jeszcze w czasach Związku Radzieckiego.

W czwartek na konferencji Bundeswehry niemiecka minister obrony Christine Lambrecht powiedziała, że jej kraj dostarczy Ukrainie jeszcze dwie wyrzutnie rakiet - przypomniała Agencja Reutera. - Zdecydowaliśmy się dostarczyć Ukrainie dwie kolejne wyrzutnie rakiet MARS II oraz 200 rakiet - powiedziała Lambrecht.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Niemiecka minister dodała, że szkolenie ukraińskich operatorów w zakresie obsługi tych urządzeń ma się rozpocząć jeszcze we wrześniu. - Ponadto wyślemy na Ukrainę 50 transporterów opancerzonych Dingo - zapowiedziała minister.

Dingo były wykorzystywane przez Niemcy podczas operacji wojskowej NATO w Afganistanie.

W czwartek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że Europa powinna wesprzeć Ukrainę czołgami, ponieważ Ukraińcy udowadniają, że mogą się bronić, jeśli mają odpowiedni sprzęt.

- Jeśli mówią, że potrzebują czołgów, to powinniśmy potraktować to poważnie i dostarczyć im je - przekonywała von der Leyen w czwartek w Kijowie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości