Tragiczny wypadek w centrum handlowym w Moskwie. Pękła rura z gorącą wodą, są ofiary śmiertelne

Źródło:
TASS, Reuters, PAP

W centrum handlowym Vremena Goda w Moskwie doszło w sobotę do pęknięcia rury z gorącą wodą. W wyniku awarii zginęły cztery osoby, a dziesięć zostało rannych - donosi agencja TASS, powołując się na lokalne władze.

O wypadku w centrum handlowym Vremena Goda (wremienia goda, czyli po polsku pory roku) poinformował w sobotę mer Moskwy Siergiej Sobianin na swoim profilu w serwisie Telegram.

"Pęknięcie rury z gorącą wodą spowodowało poważny wypadek w centrum handlowym Vremena Goda. Są ofiary z poparzeniami" - przekazał Sobianin w internetowym wpisie. Początkowo informował o co najmniej jednej ofierze śmiertelnej, później podał, że zmarły kolejne trzy osoby.

Pęknięcie rury z gorącą wodą, cztery osoby nie żyją

"Tragedia w centrum handlowym pochłonęła życie trzech kolejnych osób. Kondolencje dla rodzin i przyjaciół. Na miejscu wciąż pracują służby ratunkowe" - przekazał mer w mediach społecznościowych.

Wszystkie osoby, które zginęły, były pracownikami centrum handlowego.

Uwięzieni zalewanych w pomieszczeniach

TASS donosi, że do zdarzenia doszło na pierwszym piętrze galerii. Według informacji uzyskanych przez agencję kilka osób utknęło w pomieszczeniach zalewanych przez wodę, a kilkanaście innych zostało odciętych na drugim piętrze z powodu "silnego ciśnienia wody".

Dziesięć osób zostało rannych. Sobianin poinformował, że wszystkim poszkodowanym udzielono pomocy medycznej.

Powody awarii nie są na razie znane. 

Centrum handlowe położone przy ulicy Kuruzowski w Moskwie zostało otwarte w 2007 roku. Galeria mieści ponad 150 sklepów.

Autorka/Autor:momo//now

Źródło: TASS, Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: GOOGLE MAPS