Straty armii rosyjskiej na froncie. Brytyjczycy podali liczbę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Średnia dzienna liczba rosyjskich strat w ludziach w Ukrainie to 899 żołnierzy - szacuje brytyjski resort obrony. Liczba uwzględnia zabitych i rannych. W niedzielnym raporcie sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych podano, że w ciągu ostatniej doby zostało "wyeliminowanych" 1260 rosyjskich wojskowych.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjskie ministerstwo obrony prognozuje, że średnia dzienna liczba rosyjskich ofiar, która w kwietniu wyniosła 899 żołnierzy, prawdopodobnie ponownie wzrośnie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Powodem jest wznowienie operacji ofensywnych na wschodzie Ukrainy po ich spowolnieniu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, od czasu zdobycia Awdijiwki.

Liczba ofiar od początku inwazji

Brytyjski resort obrony poinformował, że całkowita liczba rosyjskich ofiar od początku inwazji w lutym 2022 roku przekracza obecnie 465 tysięcy.

"Jest prawdopodobne, że pomimo ogromnego kosztu, jeśli chodzi o ludzkie życie, Rosja w pełni przystosowała swoje siły zbrojne do wojny na wyniszczenie, która przedkłada ilość nad jakością. To poleganie na ilości będzie z pewnością kontynuowane w trakcie całej wojny w Ukrainie i będzie miało długotrwały wpływ na rosyjską armię w przyszłości" - oceniono w codziennej aktualizacji wywiadowczej.  

Zniszczony rosyjski czołg w pobliżu linii frontu Ministerstwo obrony Ukrainy/Facebook

Szacunki ukraińskiego sztabu

Według sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych w ciągu ostatniej doby zostało "wyeliminowanych" 1260 rosyjskich żołnierzy. Sztab nie precyzuje w swoich codziennych raportach, ilu z nich zginęło, a ilu zostało rannych.

Liczba rosyjskich ofiar od początku agresji - jak wynika z niedzielnego sprawozdania - sięgnęła 473 400.

Autorka/Autor:tas/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo obrony Ukrainy/Facebook

Tagi:
Raporty: