Sędzia śmiertelnie postrzelony w samochodzie. W tle wojna gangów

Autor:
mp//now
Źródło:
Reuters

Meksykański sędzia został zastrzelony w stanie Zacatecas na północy Meksyku - podała agencja informacyjna Reutera. To kolejny przedstawiciel administracji państwowej, który został zamordowanym w ostatnim czasie w tym regionie.

O zdarzeniu poinformował w mediach społecznościowych Arturo Nahle, przewodniczący wydziału sprawiedliwości w Zacatecas. Zaapelował również o zaprzestanie walk gangów w regionie.

"Nie żyje jeden z jego najbardziej kompetentnych sędziów, oddany wartościom sprawiedliwości. Zabójstwo sędziego Roberto Eliasa Martíneza jest oburzającym czynem" - napisał Arturo Nahle, publikując na Twitterze zdjęcie sędziego.

Z informacji przekazanych agencji Reutera przez lokalne służby bezpieczeństwa wynika, że policja odpowiedziała na zgłoszenie o strzelaninie w sobotę rano. Sędzia został znaleziony ranny w swoim samochodzie. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala. Lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Kolejna śmierć

To kolejna śmierć funkcjonariusza publicznego w Zacatecas w ostatnim czasie. Szef meksykańskiej Gwardii Narodowej w tym stanie został zamordowany w zeszłym miesiącu podczas prowadzenia operacji przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak pisze Reuters, Zacatecas stało się jednym z najbardziej brutalnych regionów Meksyku. O sprawowanie nad nim kontroli zdaniem tej agencji informacyjnej walczy kilka grup przestępczych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp//now

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Pozostałe wiadomości