14-latek miał zabić osiem osób na przyjęciu urodzinowym. Zatrzymany przez meksykańskie służby

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Interwencja policji w Meksyku
Interwencja policji w Meksyku
Reuters Archive
Reuters ArchiveInterwencja policji w Meksyku

Meksykańska policja zatrzymała nastoletniego chłopca, oskarżanego o zabójstwo ośmiu osób. Zbrodnia ta jest powiązana z przestępczością narkotykową - poinformowały meksykańskie władze federalne.

Funkcjonariusze policji zatrzymali 14-letniego chłopca, oskarżanego o przeprowadzenie ataku z użyciem broni palnej na przedmieściach miasta Meksyk. Informacje na ten temat meksykańskie władze federalne przekazały w czwartek. Zadaniem policji nastolatek podjechał na motocyklu i otworzył ogień, zabijając osiem osób i raniąc siedem.

Ofiary ataku uczestniczyły w przyjęciu urodzinowym w jednym z domów w miejscowości Chimalhuacan, położonej na obrzeżach meksykańskiej stolicy - opisuje agencja AP.

Policja w MeksykuZdjęcie ilustracyjneShutterstock

Władze nie ujawniły tożsamości chłopca, wiadomo tylko, że jest znany pod pseudonimem "El Chapito". Jest to zdrobniałe nawiązanie do postaci meksykańskiego barona narkotykowego "El Chapo", czyli Joaquina Guzmana, który odsiaduje karę dożywotniego pozbawienia wolności w więzieniu w Stanach Zjednoczonych.

Dzieci wykorzystywane do wykonywania egzekucji

Po zatrzymaniu chłopiec powiedział dziennikarzom, że został odurzony narkotykami i zastraszony, by popełnić zbrodnie - relacjonuje AP. Dodaje, że nie ujawniono motywu zabójstw, ale działające w Meksyku kartele narkotykowe często zlecają morderstwa i porwania, by pozbyć się konkurentów lub zastraszyć dłużników.

W przeszłości w Meksyku były również przypadki dzieci, zmuszanych przez kartele do wykonywania egzekucji - przypomina Associated Press.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Photo Spirit/Shutterstock

Pozostałe wiadomości