Marynarki wojenne Iranu, Rosji i Chin przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Arabskim

Źródło:
PAP

Okręty wojenne Iranu, Rosji i Chin przeprowadziły w piątek wspólne manewry na Morzu Arabskim. Irański dziennik "Tehran Times" podał, że ćwiczono między innymi ostrzał celów powietrznych i morskich.

Siły marynarki wojennej Iranu, Rosji i Chin ćwiczyły w piątek na Morzu Arabskim różne taktyki i działania operacyjne, takie jak ratowanie płonących statków, jednostek porwanych przez piratów, strzelanie do celów morskich czy ostrzał celów powietrznych nocą.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Celem manewrów jest wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie, promocja współpracy naszych trzech krajów i pokazanie zdolności do wspólnego wspierania pokoju światowego i bezpieczeństwa morskiego - skomentował irański admirał Mostafa Tajeddini.

Iran, Rosja i Chiny ćwiczą na Morzu Arabskim

"W trakcie działań praktycznych okręty marynarki wojennej Rosji wspólne z jednostkami z Chin i Iranu przeprowadziły ostrzał artyleryjski celu morskiego, przećwiczyły wspólne manewry taktyczne, wykonały zadania poszukiwawczo-ratownicze na morzu" - przekazało w oświadczeniu rosyjskie ministerstwo obrony.

Admirał Tajeddini dodał, że ćwiczenia mają na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa międzynarodowego handlu morskiego oraz wymianę doświadczeń operacyjnych i taktycznych. Były to już trzecie wspólne ćwiczenia flot wojennych Iranu, Rosji i Chin.

Autorka/Autor:asty

Źródło: PAP