Książę Harry stawił się przed sądem w Londynie

Autor:
pb//mm
Źródło:
Reuters, BBC

Książę Harry stawił się przed Sądem Najwyższym w Londynie - poinformowała agencja Reutera. W poniedziałek ruszyło postępowanie w sprawie pozwu wobec brytyjskiej spółki wydawniczej Associated Newspapers, złożonego przez księcia wspólnie z m.in. Eltonem Johnem i Elizabeth Hurley.

Pozew przeciwko firmie Associated Newspapers - jednego z największych wydawców gazet na Wyspach Brytyjskich, m.in. tabloidu "Daily Mail" - złożony został w 2022 roku. Związany był z domniemanymi naruszeniami prywatności, których miały dopuścić osoby współpracujące z Associated Newspapers.

Książę Harry przed sądem w LondynieJordan Pettitt/PA Images via Getty Images

ZOBACZ TEŻ: Siostra oskarża Meghan o "złośliwe kłamstwa". Księżna i książę Harry będą przesłuchani

Książę Harry przed sądem

Pozew złożony został wspólnie przez księcia Harry'ego oraz m.in. Eltona Johna i jego męża Davida Furnisha oraz aktorki Elizabeth Hurley i Sadie Frost. Kancelaria prawna Hamlins, która reprezentuje księcia Harry'ego oraz Sadie Frost, informowała w październiku 2022 roku, że działanie Associated Newspapers miało polegać m.in. na "wynajmowaniu prywatnych detektywów do potajemnego umieszczania urządzeń do podsłuchiwania w samochodach i domach" i "zlecaniu osobom fizycznym potajemnego podsłuchiwania i nagrywania prywatnych rozmów telefonicznych".

Zgodnie z komunikatem prawników na zlecenie spółki miało dochodzić także do przekazywania pieniędzy na rzecz funkcjonariuszy policji za udzielanie wewnętrznych, wrażliwych informacji, do podszywania się pod inne osoby w celu uzyskania informacji medycznych z prywatnych placówek zdrowotnych, a także do uzyskiwania dostępu do kont bankowych i transakcji finansowych "za pomocą nielegalnych środków i manipulacji".

Associated Newspapers zaprzecza stawianym oskarżeniom. Jak podało BBC, gdy sprawa została skierowana do sądu, spółka określiła ją mianem "nieuzasadnionych i wysoce oszczerczych twierdzeń, które nie są oparte na żadnych wiarygodnych dowodach". Według BBC 27 marca rozpoczynają się wstępne, czterodniowe przesłuchania w sprawie, po których sąd zdecyduje, czy sprawa będzie prowadzona dalej.

ZOBACZ TEŻ: "Zabierzcie ją z powrotem do Ameryki". Miłość w świecie brudnych newsów

Autor:pb//mm

Źródło: Reuters, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Jordan Pettitt/PA Images via Getty Images

Pozostałe wiadomości