Kto jest kim na wschodnim froncie? MSZ opowiada ulotką

MSZ UkrainyKto jest kim na Ukrainie?

Ukraiński żołnierz, przeciętny obywatel, patriotyczny aktywista, "turysta Putina", lokalny separatysta i rosyjski żołnierz - to według ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych typy ludzi, z którymi spotkać się można na wschodniej Ukrainie. Tamtejsze MSZ wydało ulotkę, w której informuje o przebiegu konfliktu.

Ulotka została opublikowana w czwartek na stronie internetowej resortu. Liczy zaledwie 4 strony.

W ulotce można przeczytać o ostatnich wydarzeniach na Ukrainie m.in. aneksji Krymu i czterostronnym porozumieniu z Genewy.

Ukraińska propaganda?

Jest krótka wypowiedź premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka, który zapewnia o specjalnym statusie dla mniejszości narodowych. Zestawiono ją z opisami dwóch innych krymskich postaci. Jedną z nich jest były szef separatystów w Sewastopolu Aleksiej Czalij, o którym autorzy publikacji piszą: "szczeniaczek grający mera Sewastopola". Dodają: "nigdy nie miał nic wspólnego z polityką i rządzeniem", a jego firma "nie cierpi z powodu sankcji".

Druga osoba to Natalia Władimirówna Pokłońska, prokurator generalna Krymu. Jak zauważają autorzy ulotki, zasłynęła ona swoimi mocnymi, prywatnymi zdjęciami na profilach społecznościowych, które "podnoszą wątpliwości co do jej przyszłej działalności i oddania prawu i porządkowi"

Ministerstwo zachęca także do walki z rosyjską propagandą za pośrednictwem specjalnej strony internetowej.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: pk//rzw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: MSZ Ukrainy

Pozostałe wiadomości