Książę William z synem na meczu. Nie byli widziani, odkąd Kate poinformowała o diagnozie

Źródło:
Sky News, The Independent, tvn24.pl
Księżna Kate i książę William na archiwalnych nagraniach
Księżna Kate i książę William na archiwalnych nagraniachArchiwum Reutera
wideo 2/2
Księżna Kate i książę William na archiwalnych nagraniachArchiwum Reutera

Książę William i książę George świętowali na trybunach zwycięstwo klubu piłkarskiego Aston Villa w meczu z Lille. Brytyjskie media podkreślają, że następca tronu i jego najstarszy syn nie byli widziani publicznie, odkąd księżna Kate poinformowała, że ma nowotwór.

Książę William i jego najstarszy syn George pojawili się na trybunach podczas meczu klubu Aston Villa z Lille, rozegranego w ramach ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy w czwartek. Na nagraniach zamieszczonych w mediach społecznościowych widać klaszczącego następcę brytyjskiego tronu oraz jego syna w szaliku zwycięskiej drużyny. Aston Villa pokonała Lille 2:1.

Przyszli królowie na trybunach

"Przyszli królowie świętowali zwycięstwo Aston Villi" - pisze w piątek portal stacji Sky News. Z kolei "Independent" odnotowuje, że "William od dawna jest fanem piłki nożnej", a na początku tego tygodnia opublikował w serwisie X wpis, w którym podziękował piłkarce Rachel Daly za "niezapomniane występy" po tym, jak ogłosiła przejście na emeryturę.

Brytyjskie media podkreślają, że to pierwsze publiczne wyjście Williama i George'a od czasu, gdy księżna Kate blisko trzy tygodnie temu poinformowała, że ma raka. Przypominają również, że książę i księżna Walii oraz trójka ich dzieci byli nieobecni na nabożeństwie w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor w czasie Wielkanocy.

ZOBACZ TEŻ: Król Karol obejrzał banknoty z samym sobą

Księżna Kate ma nowotwór

Księżna Kate poinformowała, że ma nowotwór, w nagraniu opublikowanym przez Pałac Kensington 22 marca. Jak wyjaśniła, przechodzi chemioterapię, a leczenie jest na wczesnym etapie. Nie sprecyzowała, o jaki rodzaj nowotworu chodzi. - Ta wiadomość była oczywiście ogromnym szokiem. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by przepracować to i zmierzyć się z tym w gronie najbliższych, dla dobra naszej rodziny - powiedziała księżna. 

Dodała, że potrzebowała czasu, by dojść do siebie po poważnej operacji i móc rozpocząć leczenie nowotworowe. - Ale co najważniejsze, potrzebowaliśmy czasu, by wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w sposób najbardziej dla nich odpowiedni i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze - mówiła księżna. 

ZOBACZ TEŻ: Czym jest chemioterapia zapobiegawcza? Tak leczona jest księżna Kate

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: Sky News, The Independent, tvn24.pl