TVN24 | Świat

Ulubione zdjęcie Elżbiety. Królowa chciała, aby tak zapamiętać jej męża

TVN24 | Świat

Autor:
akw/b
Źródło:
tvn24.pl, BBC
"Królowa w dniu pogrzebu udostępniła z prywatnego albumu jedno ze swoich ulubionych zdjęć"
"Królowa w dniu pogrzebu udostępniła z prywatnego albumu jedno ze swoich ulubionych zdjęć"TVN24
wideo 2/6
TVN24"Królowa w dniu pogrzebu udostępniła z prywatnego albumu jedno ze swoich ulubionych zdjęć"

Zrelaksowani, wypoczęci i uśmiechnięci. Takiego księcia chciałaby zapamiętać królowa Elżbieta II. Monarchini w dzień poprzedzający pogrzeb swojego męża opublikowała zdjęcie sprzed 18 lat. Widać na nim królewską parę w letni dzień.

Królowa Elżbieta II podzieliła się jednym ze swoich ulubionych zdjęć ze swoim mężem, księciem Edynburga, w przeddzień jego pogrzebu. Filip zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat, został pochowany w sobotę w kaplicy na zamku w Windsorze.

Na opublikowanym zdjęciu królewska para odpoczywa w otoczeniu natury na szczycie Coyles of Muick niedaleko miejscowości Aberdeenshire w Szkocji. Moment w tamtym słonecznym dniu uwieczniła hrabina Wessex Zofia w 2003 roku. Filip miał wtedy 82 lata, Elżbieta - 77.

Na zdjęciu książę leży wygodnie, podpierając się na łokciu, z kapeluszem zawieszonym na kolanie. Obok niego siedzi królowa, ubrana w spódnicę w szkocką kratę, koszulę i kardigan. Oboje się uśmiechają.

Coyles of Muick znajduje się w pobliżu posiadłości Elżbiety w Balmoral, ulubionej letniej rezydencji rodziny królewskiej. Szczyt oferuje widok na górę Lochnagar, którą na jednym ze swoich obrazów przedstawił syn Filipa i Elżbiety, Karol - przypomniał portal BBC.

Fotografię w TVN24 GO, podczas programu specjalnego transmitującego pogrzeb księcia Filipa, komentowała dziennikarka i autorka filmów dokumentalnych Ewa Ewart. - Wydaję mi się, że jest to niemy przekaz królowej, która życzyłaby sobie i prawdopodobnie byłoby to zgodne z życzeniem samego księcia Filipa, żebyśmy właśnie takiego go zapamiętali - powiedziała.

Zauważyła, że również w centrum Londynu, na Piccadilly Circus, wyświetlono zdjęcie uśmiechniętego Filipa. - Jest to wciąż celebrowanie jego życia, mimo że odszedł - przyznała.

Autor:akw/b

Źródło: tvn24.pl, BBC

Tagi:
Raporty: