Włosi szykują ewakuację dla turystów z Sardynii zakażonych koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Ministerstwo zdrowia Włoch ogłosiło w piątek, że w ciągu minionej doby odnotowano ponad 1400 nowych zakażeń koronawirusem. Na COVID-19 zmarło dziewięć osób. Obrona Cywilna przygotowuje plan mostu powietrznego i morskiego, by ewakuować z Sardynii zakażonych turystów.

Dziewięć osób zmarło w ciągu doby z czwartku na piątek we Włoszech na COVID-19, potwierdzono też 1462 nowe zakażenia koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od początku maja. Dane ogłosiło w piątek ministerstwo zdrowia. W ostatnich dniach notuje się we Włoszech stały wzrost infekcji SARS-CoV-2. Od początku epidemii we Włoszech zmarły 35 472 zakażone osoby.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Do tej pory potwierdzono ponad 265 tysięcy przypadków SARS-CoV-2. Wyleczonych jest prawie 207 tysięcy osób, a obecnie zakażonych ponad 23 tysiące, czyli prawie dwa razy więcej niż przed sierpniowym wzrostem nowych przypadków. Od czwartku we Włoszech wykonano ponad 97 tysięcy testów, o 3 tysiące więcej niż dobę wcześniej. W szpitalach przebywa 1178 najciężej chorych na COVID-19, w tym 74 na oddziałach intensywnej terapii.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Media poinformowały, że włoska Obrona Cywilna przygotowuje plan mostu powietrznego i morskiego, by ewakuować z Sardynii zakażonych koronawirusem turystów. W ostatnich dniach stwierdzono liczne przypadki zakażeń wśród osób przebywających na tej wakacyjnej wyspie i turystów, którzy już stamtąd wrócili.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: