Tragiczna doba w Wielkiej Brytanii. Zmarło najwięcej osób od początku pandemii

TVN24 | Świat

Autor:
ft//rzw
Źródło:
PAP
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Premier w szpitalu. Relacja korespondenta TVN24 Macieja WorochaTVN24
wideo 2/35
TVN24Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Premier w szpitalu. Relacja korespondenta TVN24 Macieja Worocha

W ciągu doby w związku z powikłaniami wywołanymi koronawirusem w Wielkiej Brytanii zmarło 786 osób. Jest to najwyższy dzienny wzrost od początku pandemii. Łączna liczba zgonów wywołanych COVID-19 w tym kraju sięgnęła 6159 - podało we wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia. 

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Bilans nowych zgonów obejmuje 24 godzin między 17.00 w niedzielę a 17.00 w poniedziałek. Dotychczas rekordowym bilansem był ten podany w sobotę - 708 zmarłych. Wtorkowe dane mówiące o 786 zgonach są najwyższymi od początku pandemii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nadzieja się rozwiała

Wyraźnie niższe liczby nowych zgonów przekazane w niedzielę - 621 i w poniedziałek - 439, dawały nadzieję, że być może Wielka Brytania osiągnęła już szczyt epidemii i wprowadzone ograniczenia w poruszaniu się zaczęły przynosić efekty.

Niższe liczby z poprzednich dni były spowodowane prawdopodobnie weekendem, przez co w niektórych przypadkach koronawirusa jako przyczynę zgonu potwierdzono później. Poniedziałkowy bilans był zatem nieco zaniżony, wtorkowy zaś jest w konsekwencji wyższy, bo uzupełniono w nim wcześniejsze zgony.

Główny doradca medyczny rządu Patrick Vallance podczas konferencji prasowej na Downing Street wyraził nadzieję, że w najbliższych dniach liczba zgonów znów zacznie spadać.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Ministerstwo zdrowia w Londynie oznajmiło, że od początku epidemii testom na obecność koronawirusa poddano 213 181 osób, z czego zakażenie stwierdzono u 55 242. To oznacza wzrost o 3634, w stosunku do sytuacji z poniedziałku, czyli nieco niższy niż poprzedniego dnia. Bilans nowych zakażeń obejmuje okres od godz. 9 w poniedziałek do godz. 9 we wtorek.

Wielka Brytania stała się piątym krajem - po Włoszech, Hiszpanii, USA i Francji - w którym liczba zgonów przekroczyła 6000.

Autor:ft//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: