Rzecznik Kremla wyleczony z COVID-19. Przechodzi w domu dwutygodniową kwarantannę

Autor:
tas/ks
Źródło:
RIA Nowosti, Interfax, PAP

Rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina został wyleczony z COVID-19 i opuścił szpital. Dmitrij Pieskow wrócił do pracy, ale będzie ją wykonywał z domu - przekazała agencja RIA Nowosti.

- Tak, to prawda. Zostałem wypisany ze szpitala - powiedział w poniedziałek agencji RIA Nowosti Dmitrij Pieskow. Agencji Interfax rzecznik Kremla przekazał, że po wypisaniu ze szpitala musi pozostać w domu na dwutygodniowej kwarantannie.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Pieskow poinformował o zakażeniu 12 maja, gdy był już w szpitalu. W rozmowie z dziennikiem "Kommiersant" ujawnił, że zapadł na obustronne zapalenie płuc. W jaki sposób doszło do zakażenia? - Jeden z moich kolegów zachorował. Miałem z nim kontakt - przyznał. Rzecznik najpierw przebywał w samoizolacji. Objawy choroby były łagodne, jedynie podwyższona temperatura. Po kilku dniach jego stan zaczął się pogarszać, dlatego trafił do szpitala.

Pieskow mówił także, że z prezydentem Władimirem Putinem nie miał osobistego kontaktu od ponad miesiąca.

Dmitrij Pieskow jest rzecznikiem prezydenta Władimira Putina od 2012 rokukremlin.ru

Do szpitala trafiła także jego żona, Tatiana Nawka, mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie figurowym. Przebieg choroby u niej był lżejszy.

CZYTAJ TAKŻE: "Ten wirus jest absolutnie żądny krwi". Rzecznik Kremla o tym, jak walczy z chorobą

Zakażeni przedstawiciele władz

Pod koniec kwietnia premier Rosji Michaił Miszustin przekazał, że jest zakażony koronawirusem. Szef rządu już opuścił szpital. Koronawirusa zdiagnozowano też u kilku ministrów i parlamentarzystów, a także szefów regionów. Według niepotwierdzonych informacji, zachorować miał też przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow, przy czym władze tego regionu zaprzeczyły tym doniesieniom.

W Rosji liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem sięgnęła 353 tys., zmarło 3,6 tys. osób.

W większości regionów Rosji wprowadzono obowiązek samoizolacji mieszkańców. Od 12 maja obowiązuje także nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. 

Autor:tas/ks

Źródło: RIA Nowosti, Interfax, PAP

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości