TVN24 | Świat

W Niemczech wzrósł współczynnik reprodukcji koronawirusa

TVN24 | Świat

Autor:
js/dap
Źródło:
PAP
W Niemczech wzrósł współczynnik reprodukcji koronawirusa
W Niemczech wzrósł współczynnik reprodukcji koronawirusaTVN24
wideo 2/21
TVN24W Niemczech wzrósł współczynnik reprodukcji koronawirusa

Współczynnik reprodukcji koronawirusa, oznaczany literą "R", wzrósł w Niemczech do 2,88 - poinformował w niedzielę berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). W sobotę współczynnik ten wynosił 1,79.

Współczynnik reprodukcji wynoszący 2,88 oznacza, że 100 osób zainfekowanych koronawirusem zakaża średnio 288 ludzi. Aby epidemia zaczęła stopniowo wygasać, współczynnik ten musi wynosić mniej niż jeden.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) obliczył współczynnik "R" na podstawie średniej z ostatnich czterech dni. Przy liczeniu go w oparciu o dane z całego tygodnia wynosi on 2,03.

CZYTAJ WIĘCEJ CZYM JEST WSPÓŁCZYNNIK REPRODUKCJI WIRUSA >>>

Ponad 680 nowych przypadków zakażenia

Wcześniej w niedzielę instytut podał, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech potwierdzono 687 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że w sumie od początku epidemii w Niemczech infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 189 135 osób. Łącznie zmarły 8882 zainfekowane osoby.

CZYTAJ TAKŻE: Ognisko koronawirusa w największej niemieckiej rzeźni >>>

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej infekcji wykryto dotychczas w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii, a najmniej w sąsiadującej z Polską Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:js/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości