TVN24 | Świat

Wielka Brytania "strefą mutowania koronawirusa"

TVN24 | Świat

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP
Ekspert: w walce z indyjskim wariantem najprawdopodobniej będą skuteczne szczepionki mRNATVN24
wideo 2/20
TVN24Ekspert: w walce z indyjskim wariantem najprawdopodobniej będą skuteczne szczepionki mRNA

Wszyscy podróżni przybywający z Wielkiej Brytanii do Niemiec będą od niedzieli podlegać dwutygodniowemu okresowi kwarantanny. Ograniczenie zostało wprowadzone w związku z opinią Instytutu im. Roberta Kocha, który uznał Wielką Brytanię jako "strefę mutowania wariantów koronawirusa".

Instytut im. Roberta Kocha wydał taką opinię przede wszystkim ze względu na rozprzestrzenianie się w Wielkiej Brytanii indyjskiej mutacji koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Spowoduje to znaczne ograniczenie podróży z Wielkiej Brytanii do Niemiec. Wszyscy podróżni przybywający z tego terytorium będą podlegać dwutygodniowemu okresowi kwarantanny, którego nie będzie można skrócić, nawet jeśli wynik testu będzie negatywny.

Zalecenie Instytutu im. Roberta Kocha ma być automatycznie zastosowane przez niemiecki rząd.

Przylatujących do Niemiec z Wielkiej Brytanii czeka dwutygodniowa kwarantannaShutterstock

Blisko trzy tysiące przypadków indyjskiej mutacji w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest pierwszym krajem europejskim od dłuższego czasu, który ponownie stał się obszarem, na którym krążą różne warianty koronawirusa. Według Niemiec tylko 11 krajów w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej należy obecnie do tej kategorii wysokiego ryzyka.

Indyjski wariant B.1.617.2 jest uważany za szczególnie zaraźliwy i znacząco przyczynił się do gwałtownego wzrostu liczby zakażeń w Indiach w ostatnich miesiącach.

Wirusolog: wariant indyjski pojawił się w Indiach już w październikuTVN24

Według brytyjskiego ministra zdrowia Matta Hancocka, jak dotąd w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza w północno-zachodniej Anglii i Londynie, zidentyfikowano 2967 przypadków powiązanych z wariantem B1.617.2. Rząd brytyjski jest oskarżany o zbyt późne zaostrzenie w kwietniu ograniczeń w podróżowaniu z Indii.

Wcześniej w piątek niemiecki minister zdrowia Jens Spahn wyraził zaniepokojenie sytuacją w Wielkiej Brytanii, uznając, że konieczne jest "zapobieżenie rozprzestrzenianiu się indyjskiego wariantu" w Niemczech. 

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: