Merkel: po Wielkanocy rozmowy z landami na temat rozluźnienia obostrzeń

TVN24 | Świat

Autor:
akr/kab
Źródło:
PAP

W środę po Świętach Wielkanocnych urząd kanclerski i premierzy landów będą rozmawiać na temat rozluźnienia obowiązujących w kraju obostrzeń - poinformowała w czwartek niemiecka kanclerz Angela Merkel. Zaznaczyła, że decyzje w tej sprawie będą podejmowane "ostrożnie i stopniowo". - Można łatwo zniszczyć to, co udało się już tymi obostrzeniami osiągnąć - dodała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała w czwartek na konferencji, że w środę po świętach Wielkanocnych urząd kanclerski i premierzy krajów związkowych Niemiec - landów - będą rozmawiać na temat rozluźnienia obowiązujących w kraju obostrzeń, związanych z epidemią COVID-19.

Zapewniła, że decyzje w tej sprawie będą podejmowane "ostrożnie i stopniowo", ponieważ "można łatwo zniszczyć to, co udało się już tymi obostrzeniami osiągnąć".

Merkel przekazała, że w najbliższych dniach spodziewa się kolejnych wyników badań na temat wpływu wprowadzonych ograniczeń na spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa, które uwzględni podczas podejmowania ewentualnych decyzji.

Jak mówiła, w szczególności oczekuje wyników badań prowadzonych przez Niemiecką Akademię Przyrodników Leopoldina, które mają być opublikowane "w poniedziałek lub wtorek".

Koronawirus w Niemczech

W czwartek rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie poinformował, że w ciągu ostatniej doby w Niemczech powodu COVID-19 zmarło 247 osób. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w RFN to 2107.

Niemcy zaostrzają przepisy na granicy. Zmiany będą też dotyczyć pracowników sezonowych >>>

Liczba zidentyfikowanych zakażeń koronawirusem wzrosła w ciągu o 4974 przypadki. To o 971 więcej w stosunku do danych podanych w środę. Ogółem wykryto w Niemczech 108 202 przypadki zakażeń.

Koronawirus najszybciej rozprzestrzenia się w Bawarii, gdzie odnotowano 26 procent wszystkich zakażeń w kraju. Mocno dotknięte są też dwa zachodnie landy - Nadrenia Północna-Westfalia i Badenia-Wirtembergia.

Autor:akr/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Tagi:
Raporty: