WHO wzywa Chiny do udostępniania na bieżąco danych o COVID-19

Autor:
pp//rzw
Źródło:
PAP

Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) spotkali się w piątek z chińskimi urzędnikami, aby omówić duży wzrost liczby przypadków COVID-19 w Chinach. Wezwano do udostępniania danych w czasie rzeczywistym, aby inne kraje mogły skutecznie reagować.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przekazała, że "30 grudnia odbyło się spotkanie na wysokim szczeblu między WHO a Chinami w sprawie obecnego wzrostu liczby przypadków COVID-19 celem uzyskania dalszych informacji na temat sytuacji oraz zaoferowania wiedzy fachowej i wsparcia ze strony WHO".

"WHO ponownie zwróciła się o regularne udostępnianie konkretnych danych w czasie rzeczywistym na temat sytuacji epidemiologicznej, w tym więcej danych na temat sekwencjonowania genetycznego i wpływu choroby, hospitalizacji, przyjęć na oddziały intensywnej terapii i zgonów" - przekazano.

WHO chce danych od Chin

WHO zaapelowała również o dane na temat przeprowadzonych szczepień i statusu szczepień, w szczególności wśród osób narażonych i powyżej 60 roku życia.

Czytaj także: Chiny otwierają się na świat po trzech latach restrykcyjnej polityki "zero covid"

WHO poinformowała, że gwałtowny wzrost liczby infekcji w Chinach wywołał globalne obawy i pytania dotyczące zgłaszania przypadków, przy czym oficjalne dane dotyczące przypadków i zgonów są niskie, a niektóre szpitale i kostnice w Chinach są przeciążone.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości