"Bez żadnych oznak spłaszczenia krzywej". Najgorszy dobowy bilans w Indiach od początku epidemii

Autor:
asty//rzw
Źródło:
PAP

Indie odnotowały w piątek najwyższy jednodniowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem - ponad 13 tysięcy nowych, potwierdzonych infekcji. Natomiast Singapur - kraj z największą w Azji Południowo-Wschodniej łączną liczbą zakażonych, ale jedną z najniższych na świecie liczbą zmarłych - otwiera centra handlowe, siłownie, parki i inne obiekty użyteczności publicznej. Oczywiście z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

Azja Południowo-Wschodnia należy do regionów świata szczególnie dotkliwie doświadczanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa i pandemią COVID-19. W poszczególnych krajach różnie jednak rozwija się sytuacja.

Indonezja: duża liczba zmarłych

W Indonezji zgłoszono w piątek 1041 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a także 34 ofiary śmiertelne w ciągu doby. - Całkowita liczba ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 2373 osób - poinformował przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia Achmad Yurianto. Według agencji Associated Press jest to najwyższa liczba zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem w Azji Wschodniej poza Chinami. Całkowita liczba zakażeń wynosi w tym kraju 43 803.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Singapur: dużo zakażeń, mało ofiar śmiertelnych

Singapur to kraj z największą w Azji Południowo-Wschodniej liczbą infekcji, która wyniosła do czwartku 41 473 osób, ale liczba ofiar śmiertelnych jest jedną z najniższych na świecie i wynosi 26 - zauważa japońska agencja Kyodo. Władze Singapuru twierdzą, że spadła liczba infekcji w akademikach zamieszkanych przez zagranicznych pracowników, które są głównymi ogniskami choroby w kraju.

W Singapurze otwarto centra handlowe, siłownie, parki i inne obiekty użyteczności publicznej z zachowaniem zasad dystansu społecznego. Sporty kontaktowe czy targi nadal są zakazane, a miejsca rozrywki, takie jak bary, są wciąż zamknięte.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Indie: najgorsza doba pod względem liczby zakażeń

Indie odnotowały w piątek najwyższy jednodniowy wzrost liczby zakażeń - 13 586, co podnosi całkowitą liczbę przypadków w tym kraju do 380 532, bez żadnych oznak spłaszczenia krzywej - jak zauważa AP. Całkowita liczba ofiar śmiertelnych pandemii wzrosła w piątek o 336 do 12 573 - oświadczyło Ministerstwo Zdrowia Indii.

Na dwa stany - Maharasztra i Tamilnadu - oraz terytorium stołeczne Delhi przypada 60 procent wszystkich przypadków. Ogólnokrajowa blokada nałożona w marcu została zniesiona z wyjątkiem obszarów wysokiego ryzyka. Rząd zezwolił na ponowne otwarcie sklepów, centrów handlowych, zakładów produkcyjnych i miejsc kultu religijnego, jednak szkoły, uczelnie i sale filmowe pozostają zamknięte w całym kraju.

Autor:asty//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: