Ukraina. Tysiąc hrywien za przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19

Źródło:
PAP

Obywatele Ukrainy, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19, otrzymają po tysiąc hrywien, czyli około 155 złotych – w ten sposób Kijów chce zachęcić do szczepień, bowiem Ukraina jest krajem z jednym z najmniejszych odsetków zaszczepienia przeciwko COVID-19 w Europie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał w poniedziałek w oświadczeniu, że wszyscy obywatele, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19, otrzymają po tysiąc hrywien (ok. 155 zł). Agencja Reutera zauważyła, że Ukraina to kraj o jednym z najmniejszych odsetków zaszczepienia przeciwko COVID-19 w Europie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W poniedziałek na Ukrainie odnotowano 442 ofiary śmiertelne choroby wywoływanej przez koronawirusa. Tego dnia na świecie tylko w Rosji zmarło więcej osób z powodu Covid-19. Od początku pandemii na Ukrainie zachorowały ponad 3 mln osób, zmarło 77 tysięcy.

Kijowskie krematorium podwaja liczbę kremacji

- Porównując ten okres z letnim, przeprowadziliśmy dwa razy więcej kremacji - powiedział w poniedziałek rzecznik krematorium w Kijowie Andrij Jaszczenko w rozmowie z AFP. - O ile wtedy było ich średnio 60 dziennie, teraz jest między 100 a 120 - dodał. W sierpniu skremowano 1,4 tys. ciał, a w październiku 2,8 tys.

Według informacji rzecznika od kilku tygodni krematorium pracuje też dłużej w ciągu dnia i zdarzyły się dni, gdy było otwarte do północy. Kremacja zmarłych z powodu COVID-19, zaznaczył, jest inna niż pozostałe, ponieważ nie wolno otwierać trumien ani odprawiać nabożeństw.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: PAP