Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Korea Północna przeprowadziła w 2022 roku rekordową liczbę prób rakietowych
Korea Północna przeprowadziła w 2022 roku rekordową liczbę prób rakietowych
Reuters Archive
Reuters ArchiveKorea Północna przeprowadziła w 2022 roku rekordową liczbę prób rakietowych

Korea Południowa poinformowała, że władze w Pjongjangu zdecydowały o wystrzeleniu dwóch pocisków balistycznych. Rakiety zostały wystrzelone z nadmorskiego miasta Jangyon, przeleciały nad Koreą Północną i spadły do morza u wybrzeży tego kraju.

Korea Północna wystrzeliła we wtorek testowo dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu w kierunku swoich wschodnich wód jako demonstrację siły - poinformowała Korea Południowa.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej poinformowało we wtorek w oświadczeniu, że "rakiety zostały wystrzelone z południowo-zachodniego nadmorskiego miasta Jangyon w godzinach od 7:41 do 7:51 czasu lokalnego" i oceniło, że "pociski przeleciały nad Koreą Północną, zanim wylądowały w morzu u wybrzeży tego kraju".

Korea Północna prowadzi testy pocisków balistycznych

Pjongjang może jeszcze bardziej zintensyfikować testy broni w nadchodzących dniach w odpowiedzi na ćwiczenia wojskowe USA i Korei Południowej - poinformowało Kolegium.

W ubiegłym tygodniu przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nakazał swoim żołnierzom, by byli gotowi do odparcia prowadzonych przez wrogów kraju "przygotowań do wojny". W poniedziałek Korea Północna poinformowała, że wystrzeliła dwa pociski manewrujące z łodzi podwodnej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości