TVN24 | Świat

Kim Dzong Un werbuje wolontariuszy do pracy w trudnych warunkach

TVN24 | Świat

Autor:
asty,
karol
Źródło:
PAP

Północnokoreańskie media państwowe podały w poniedziałek, że Kim Dzong Un spotkał się z młodymi ludźmi, którzy "zgłosili się na ochotnika" do pracy w "trudnych i wymagających" warunkach. Przywódca Korei Północnej powiedział, że posiadanie wiarygodnych następców jest "największą dumą, atutem i siłą napędową rozwoju partii dokonującej rewolucji".

Jak pisze agencja KCNA, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un pochwalił młodych ludzi za wolontariat na najtrudniejszych i najtrudniejszych stanowiskach i nazwał ich godnymi podziwu bohaterami.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W maju państwowe media poinformowały, że sieroty, żołnierze z poboru i niektórzy studenci zgłaszają się na ochotnika do wykonywania pracy fizycznej, w tym w kopalniach, farmach i dużych projektach budowlanych.

- Największą dumą, atutem i siłą napędową rozwoju partii dokonującej rewolucji jest posiadanie wiarygodnych następców, rezerw i obiecującej siły roboczej - cytuje KCNA słowa Kima.

ONZ oskarża Koreę Północną o łamanie praw człowieka

Według ONZ drastyczne środki podjęte przez Koreę Północną w celu powstrzymania koronawirusa zaostrzyły naruszenia w tym kraju praw człowieka i zwiększyły trudności ekonomiczne oraz kryzys żywnościowy.

Władze Korei Północnej wielokrotnie odrzucały oskarżenia o łamanie praw człowieka i obwiniały sankcje amerykańskie o dramatyczną sytuację humanitarną w kraju.

Autor:asty, karol

Źródło: PAP