Córka Kim Dzong Una na kolejnych zdjęciach. Razem z ojcem pozowała wśród wojskowych

Autor:
ads/kg
Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Północnokoreańskie media po raz drugi w historii pokazały zdjęcia córki dyktatora Kim Dzong Una. Analitycy przypuszczają, że nastoletnia dziewczynka może "zostać wykształcona i przeszkolona, ​​aby wejść na drogę przywództwa" i przejąć władzę po ojcu.

Dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un awansował w niedzielę kilkudziesięciu wojskowych, którzy brali udział w pracach nad międzykontynentalnym pociskiem Hwasong-17. W zeszłym tygodniu przeprowadzono test tej broni.

W niedzielę północnokoreańska państwowa agencja prasowa KCNA opublikowała fotografie, na których widać Kim Dzong Una i jego córkę Kim Dzu Ae w otoczeniu wojskowych.

To dopiero drugi raz, kiedy państwowe media pokazały córkę dyktatora. Po raz pierwszy jej zdjęcia w towarzystwie ojca opublikowano przy okazji ubiegłotygodniowego testu pocisku balistycznego. Wcześniej jedynie spekulowano na temat jej istnienia, nie było oficjalnych informacji na jej temat.

Czytaj więcej: Kim jest córka Kim Dzong Una?

Potencjalna następczyni?

Michael Madden, ekspert do spraw Korei Północnej w amerykańskim think tanku Stimson Center mówił, że publiczne pokazanie się z córką przy tak propagandowo ważnym wydarzeniu jak wystrzelenie pocisku balistycznego "wskazywałoby na to, że (córka - red.) zostanie wykształcona i przeszkolona, ​​aby wejść na drogę przywództwa". Dodał, że może to być przygotowywanie do objęcia pozycji przywódcy państwa lub przygotowywanie do roli doradcy i zakulisowego gracza, jak w przypadku jej ciotki Kim Jo Dzong, siostry Kim Dzong Una.

Korea Północna nigdy nie ogłosiła, kto zostanie następcą Kim Dzong Una w przypadku, gdyby ten nie mógł dalej sprawować władzy. Analitycy spekulowali, że jego siostra i najbliższe otoczenie mogą utworzyć coś na kształt rządów regencyjnych, dopóki następca nie będzie wystarczająco dorosły, aby przejąć władzę.

Rządy w Korei Północnej opierają się na dziedzicznej dyktaturze, sprawowanej od powstania państwa w 1948 roku. Wieloletnim przywódcą był Kim Ir Sen, później jego syn, Kim Dzong Il, który przejął władzę po śmierci ojca w 1994 roku. Kim Dzong Un sprawuje natomiast władzę od 2011 roku.

Autor:ads/kg

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości