Kilkadziesiąt osób przypuściło szturm na samolot do Brukseli, gdy lot został odwołany. Nagranie

Autor:
pb//az
Źródło:
Insider
Samoloty linii lotniczej Brussels Airlines (wideo archiwalne)
Samoloty linii lotniczej Brussels Airlines (wideo archiwalne)Reuters Archive
wideo 2/2
Reuters ArchiveSamoloty linii lotniczej Brussels Airlines (wideo archiwalne)

Sfrustrowani pasażerowie próbowali wedrzeć się na pokład samolotu linii Brussels Airlines po tym, jak już drugi raz z kolei odwołano ich lot. Do zdarzenia doszło w sobotę, teraz w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać kilkadziesiąt osób awanturujących się na płycie lotniska.

Do zdarzenia doszło w sobotę na lotnisku w Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga. Samolot linii Brussels Airlines miał wylecieć do Brukseli, ale już po raz drugi lot ten został odwołany. Skutkowało to frustracją pasażerów i szturmem na stojącą na płycie lotniska maszynę.

ZOBACZ TEŻ: Para uprawiała seks na pokładzie samolotu. Nakrył ich steward

Pasażerowie próbowali wedrzeć się na pokład samolotu

Nagranie z zajścia pojawiło się na platformie X, dawnym Twitterze. Widać na nim, jak pasażerowie idą z bagażami w kierunku samolotu, a w pobliżu stoją pracownicy lotniska. W pewnym momencie kobiety zaczynają się kłócić z jednym z nich, a po chwili dochodzi do konfrontacji personelu z pozostałymi pasażerami. Obsługa lotniska próbuje powstrzymać ludzi przed wejściem na pokład, ale wywiązuje się między nimi coraz większa awantura. Przed samolotem znajdowało się łącznie około 70 osób, a całe zdarzenie trwało około 45 minut, po czym pasażerowie powrócili do terminala.

Przedstawiciel Brussels Airlines potwierdził, że takie zdarzenie miało miejsce. Poinformował, że Airbus A330 miał odlecieć z Kinszasy do Brukseli w piątek, ale lot przełożono na sobotę. Wówczas jednak problemy techniczne sprawiły, że wylot ponownie przełożono na kolejny dzień. Dodał, że sytuacja doprowadziła do "niepokojów" po stronie pasażerów, ale podkreślił, że zaoferowano im zakwaterowanie w hotelu i przeproszono za niedogodności. Ostatecznie maszyna odleciała z Kinszasy w niedzielę wieczorem i dotarła do Brukseli w poniedziałek rano.

ZOBACZ TEŻ: Samolot zawrócony z powodu biegunki pasażera. "Kwestia zagrożenia biologicznego"

Autor:pb//az

Źródło: Insider

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP