Kijów: 100 rosyjskich czołgów, pojazdów opancerzonych i Gradów. Mogą wkroczyć w każdej chwili

mil.ruKijów obawia się wtargnięcia kolejnej dużej grupy rosyjskich żołnierzy i sprzętu

Około 100 pojazdów wojskowych, w tym czołgi i mobilne wyrzutnie rakietowe Grad, skoncentrowano w pobliżu miejscowości Gukowo w obwodzie rostowskim Rosji, tuż przy granicy z Ukrainą – oświadczył rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

- Pojazdy te najprawdopodobniej zostaną skierowane na Ukrainę – powiedział we wtorek Andrij Łysenko na popołudniowej konferencji prasowej w Kijowie.

Nowy front walk na Ukrainie?

Od Gukowa do opanowanego przez prorosyjskich rebeliantów Doniecka na wschodzie Ukrainy jest około 200 kilometrów. Do Ługańska, innego bastionu rebeliantów – niecałe 100 km.

Łysenko zapewnił, że ukraińskie siły rządowe utrzymują obronę na głównych kierunkach natarcia separatystów oraz ścigają grupy dywersyjne składające się z „rosyjskich najemników”.

Wcześniej Łysenko mówił o tym, że siły prorosyjskie wspierane przez oddziały armii Federacji Rosyjskiej nacierają na południowo-wschodnią część obwodu donieckiego nad Morzem Azowskim oraz na południu obwodu ługańskiego, dążąc do otwarcia nowego frontu walk w regionie. W poniedziałek Rosja po raz pierwszy od początku konfliktu z separatystami użyła przeciwko Ukraińcom śmigłowców - dodał.

We wtorek Ukraińcy umacniali swoje pozycje w mieście Nowoazowsk na wybrzeżu Morza Azowskiego.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: adso//gak / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości