TVN24 | Świat

Nie żyje projektant mody Kenzo Takada. Zmarł na COVID-19

TVN24 | Świat

Autor:
ft
Źródło:
PAP

W niedzielę na COVID-19 zmarł mieszkający od lat we Francji japoński projektant mody Kenzo Takada - poinformował jego rzecznik prasowy. Zmarły był twórcą marki ubrań i perfum Kenzo. Miał 81 lat.

"Kenzo Takada zmarł w niedzielę 4 października 2020 roku w amerykańskim szpitalu w Neuilly-sur-Seine (północna Francja) z powodu COVID-19" - powiadomił w komunikacie rzecznik prasowy projektanta.

Takada był pierwszym japońskim projektantem mody, który osiedlił się w Paryżu i zrobił tam światową karierę - przypomina francuska agencja prasowa AFP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Nigdy nie przestał celebrować mody i sztuki życia"

Kenzo Takada urodził się w Japonii w 1939 roku, od dziecka interesował się szyciem i rysowaniem. W 1965 roku przybył do Francji. Pięć lat później założył w Paryżu dom mody Kenzo, projektujący i sprzedający odzież, akcesoria i perfumy. Swoją markę sprzedał następnie w 1993 roku gigantowi tej branży LVHM.

W 1999 roku Takada wycofał się ze świata mody. Według słów rzecznika, twórca jednak "nigdy nie przestał celebrować mody i sztuki życia". Takada stworzył blisko osiem tysięcy projektów.

Autor:ft

Źródło: PAP