"Będziemy musieli mieć więcej dzieci". Kate o planach mówiła już w Warszawie

[object Object]
Para książęca spotkała się z w wieżowcu Warsaw Spire z młodymi przedsiębiorcami (materiał z 18.07.2017)tvn24
wideo 2/21

Pałac Kensington poinformował w poniedziałek, że książę William i księżna Kate spodziewają się trzeciego dziecka. Brytyjska para książęca ma już czteroletniego syna, księcia George'a i dwuletnią córkę, księżniczkę Charlotte. O tym, że powinni mieć więcej dzieci księżna Kate wspominała już w lipcu, podczas wizyty pary w Warszawie.

Kate i William podczas spotkania z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire w stolicy Polski w lipcu zostali przyłapani na rozmowie o dzieciach.

- Po prostu będziemy musieli mieć więcej dzieci - takimi słowami księżna Kate zwróciła się wtedy do swojego męża księcia Williama dziękując polskim mamom z firmy Whisbear za prezent - misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć. Jej komentarze zostały wówczas podchwycone przez brytyjską prasę jako pierwsze sygnały możliwego powiększenia rodziny.

Oficjalne ogłoszenie

Teraz, w poniedziałek, o ciąży Kate poinformowano w specjalnym komunikacie, w którym podkreślono, że królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej są "zachwyceni" informacją o trzecim dziecku Williama i Kate.

Służby prasowe Pałacu Kensington zaznaczyły również, że ze względu na niedyspozycję związaną z ciążą zdecydowano o odwołaniu zaplanowanej na poniedziałek oficjalnej wizyty księżnej w Hornsey Road Children's Centre w Londynie.

Trzeci potomek

Trzecie dziecko Williama i Kate będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce dzieci pary.

Najstarsze z dzieci, książę George, w czwartek pójdzie po raz pierwszy do szkoły. Rodzice wybrali dla niego prywatną placówkę Thomas's Battersea w południowym Londynie, gdzie czesne wynosi ponad 17 tys. funtów rocznie (79 tys. złotych).

Autor: mart/sk / Źródło: PAP, TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości