Kasia Madera z BBC: Na Wyspach doszło do zmian, ale premier stanowczo powiedziała, że będzie wspierać Ukrainę

Autor:
akw/kab
Źródło:
TVN24
Kasia Madera wspomina początek rosyjskiej inwazji na Ukrainę
Kasia Madera wspomina początek rosyjskiej inwazji na UkrainęTVN24
wideo 2/35
TVN24Kasia Madera wspomina początek rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Dziennikarka i prezenterka BBC Kasia Madera wspomniała w studiu TVN24 początki rosyjskiej inwazji na Ukrainę. - Nie ma słów, żeby określić to, jak Polacy otworzyli swoje serca i domy - przyznała.

Kasia Madera, wracając do 24 lutego, oceniła, że "to był szok, mimo że rozumieliśmy, że (Rosjanie) się zbierają i mieliśmy korespondentów w Kijowie". - Zostałam od razu wysłana na granicę polsko-ukraińską. Tam przez parę tygodni relacjonowałam z Medyki, Korczowej, potem z Krakowa i Lublina, gdzie uchodźcy się asymilowali - opisała.

- Teraz, mimo że mamy zintensyfikowane ataki na Kijów, pokazujemy to cały czas - zaznaczyła. Przypomniała tu historię korespondenta BBC Hugo Bachegy, który nadawał na żywo z Kijowa, gdy Rosjanie rozpoczęli ostrzał miasta.

Pytana o swoje wrażenia z granicy Madera przyznała, że "nie ma słów, żeby określić to, jak Polacy otworzyli swoje serca i domy". - Nie zapomnę tego. To były setki, tysiące osób. Pomagali, brali ludzi do swoich domów. Pierwszy raz w życiu brak mi słów - komentowała.

Pytana z kolei o reakcje Brytyjczyków, Madera zauważyła, że na Wyspach doszło do wielu zmian. - Nie da się ukryć. Straciliśmy królową, Boris Johnson odszedł, mamy króla, mamy nową premier. Ale Liz Truss stanowczo powiedziała, że będzie utrzymywać ten kontakt, to wsparcie. Byłam teraz w Madrycie podczas szczytu NATO i słyszeliśmy, jak różne kraje NATO również podtrzymują tę pomoc, indywidualnie wspierają Ukrainę - mówiła prowadząca stacji BBC.

Początek rosyjskiej inwazji, reakcje Polaków i Brytyjczyków. Cała rozmowa z Kasią Maderą
Początek rosyjskiej inwazji, reakcje Polaków i Brytyjczyków. Cała rozmowa z Kasią MaderąTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości