Dwie nastolatki zginęły, a trzy inne osoby zostały ranne w wypadku w pobliżu miejscowości Clones w irlandzkim hrabstwie Monaghan. Wszyscy podróżowali jednym autem na bal absolwentów szkoły średniej. Placówka, do której chodziły uczennice, wyraziła "głęboki smutek i żal" z powodu "druzgocącego wypadku".
W poniedziałek wieczorem na drodze krajowej N54 w Irlandii rozbił się samochód jadący na bal absolwentów. Do wypadku doszło około godziny 18.45 czasu lokalnego (19.45 czasu polskiego) w Legnakelly, w pobliżu miejscowości Clones w hrabstwie Monaghan.
Autem podróżowało pięć osób. Zginęły dwie nastolatki w wieku 16 i 17 lat. Troje pozostałych pasażerów - 18-latek, 18-latka i kierujący pojazdem 60-letni mężczyzna - zostało rannych i trafiło do szpitali. Dwie ostatnie z tych osób odniosły poważne obrażenia.
Uczniowie i pracownicy szkoły w "głębokim szoku"
Bal absolwentów organizowano w szkole średniej Largy College w Clones, do której uczęszcza około 450 uczniów. Dyrektor placówki Sharon Magennis przekazała, że pracownicy szkoły i uczniowie są w "głębokim szoku" z powodu śmierci uczennic.
- Z głębokim smutkiem i żalem dowiedzieliśmy się o druzgocącym wypadku, który doprowadził do przedwczesnej i tragicznej utraty dwóch cenionych członków naszej społeczności szkolnej - oświadczyła.
- Składamy najgłębsze wyrazy współczucia rodzinom i przyjaciołom, którzy tragicznie stracili bliskich - dodała.
"Rodziny muszą się pozbierać, przyjaciele z pewnością będą tęsknić"
Radny Monaghan Richard Truell przekazał irlandzkiej sekcji BBC, że bal absolwentów został odwołany, a w Clones utworzono punkt wsparcia dla młodzieży dotkniętej tragedią. - Rodziny muszą się pozbierać, przyjaciele ofiar z pewnością będą za nimi tęsknić - powiedział. Wsparcie zaoferowano także w szkole. W noc imprezy, gdy do uczestników balu absolwentów dotarła wiadomość o tragedii, uczniowie wrócili z hotelu, w którym się bawiono, do placówki.
Truell zaznaczył, że wiadomość o wypadku "zszokowała hrabstwo Monaghan i okoliczne hrabstwa", a ludziom z powodu tej tragedii "brak jest słów".
Źródło: BBC, Reuters