TVN24 | Świat

Iran pochwalił się nową bazą Gwardii Rewolucyjnej, nie ujawnił lokalizacji. "Mała część wielkich możliwości"

TVN24 | Świat

Autor:
akr//rzw
Źródło:
Reuters

Iran opublikował w poniedziałek nagrania przedstawiające nową bazę Gwardii Rewolucyjnej, wyposażoną między innymi w pociski manewrujące i balistyczne oraz sprzęt do "wojny elektronicznej". - To, co dziś widzimy, to mała część wielkich i rozległych możliwości rakietowych sił morskich Gwardii Rewolucyjnej – powiedział dowódca Gwardii generał dywizji Hossein Salami. Lokalizacja bazy nie została ujawniona.

Irańska telewizja państwowa pokazała w poniedziałek zdjęcia i nagrania przedstawiające nową bazę Gwardii Rewolucyjnej. Określiła ją jako "miasto rakietowe". Na nagraniach zaprezentowano różnego rodzaju sprzęt wojskowy, w tym wyrzutnie i różnego rodzaju pociski ułożone w betonowych składach. Nie podano żadnych szczegółów na temat lokalizacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Niewielka część wielkich i rozległych możliwości rakietowych"

Alireza Tangsiri, szef elitarnej jednostki morskiej Gwardii Rewolucyjnej, powiedział irańskiemu nadawcy, że baza posiada sprzęt do wykrywania sygnałów wroga. Telewizja poinformowała, że "elektroniczny sprzęt bojowy" bazy obejmuje radary, systemy monitorujące, symulacyjne i zakłócające.

- To, co dziś widzimy, to mała część wielkich i rozległych możliwości rakietowych sił morskich Gwardii Rewolucyjnej – powiedział dowódca gwardii generał dywizji Hossein Salami.

"Miasta rakietowe" wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej

W zeszłym roku siły Gwardii przekazały, że zbudowały szereg podziemnych "miast rakietowych" wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej. Iran, który nierzadko chwali się postępem technologicznym w swoich siłach zbrojnych, ma jeden z największych programów rakietowych na Bliskim Wschodzie.

Google Maps

Autor:akr//rzw

Źródło: Reuters