Jest oskarżany o molestowanie dzieci. Francuzowi grozi rozstrzelanie

TVN24 | Świat

Autor:
momo/kab
Źródło:
PAP
W Indonezji aresztowano Francuza podejrzanego o wykorzystywanie seksualne 305 nieletnichPAP/EPA,AP/East News
wideo 2/2
PAP/EPA,AP/East NewsW Indonezji aresztowano Francuza podejrzanego o wykorzystywanie seksualne 305 nieletnich

W Indonezji aresztowano Francuza podejrzanego o wykorzystywanie seksualne 305 nieletnich. Mężczyzna miał oferować dzieciom pracę w charakterze modeli, płacąc im za uprawianie z nim seksu i stosując przemoc wobec tych, którzy odmawiali - poinformowała w piątek agencja AP, powołując się na miejscową policję. Francuzowi grozi kara śmierci.

Rzecznik policji w Dżakarcie Yusri Yunus powiedział, że Francois Camille Abello został aresztowany pod koniec czerwca w pokoju hotelowym, w którym znaleziono go z dwiema nagimi dziewczynkami. Rzecznik dodał, że policja otrzymała informację od okolicznych mieszkańców, którzy podejrzewali, że cudzoziemiec w hotelu wykorzystuje dzieci.

Jak powiedział Yunus, mężczyźnie grozi kara śmierci przez rozstrzelanie.

Francuz podejrzany o wykorzystywanie seksualne 305 dzieci w IndonezjiPAP/EPA/KHAIRUL BASYAR

Na konferencji milczał

W czwartek Abello, 65-letni emeryt, został przyprowadzony w kajdankach na konferencję prasową. Nana Sudjana, komendant policji w Dżakarcie, powiedział mediom, że na laptopie mężczyzny znaleziono filmy, z których wynika, że mógł wykorzystać ponad trzysta dzieci w wieku od 10 do 17 lat.

Abello podczas konferencji prasowej milczał.

Sudjana powiedział, że Abello nie współpracował ze śledczymi i odmówił podania haseł do programów na swoim komputerze. Jak dodał, większość jego ofiar to dzieci ulicy, którym mężczyzna proponował pracę w charakterze modela. - Płacił im od 250 tysięcy do 1 miliona rupii (od około 68 do 273 złotych) za uprawianie z nim seksu i bił tych, którzy odmówili. Wciąż badamy, czy wykorzystywał swoje ofiary również w celach ekonomicznych za pośrednictwem mediów społecznościowych lub innych platform internetowych - powiedział Sudjana.

Francuz podejrzany o wykorzystywanie seksualne 305 dzieci w IndonezjiPAP/EPA/KHAIRUL BASYAR

Ataki pedofilów w Indonezji

Pedofile coraz częściej atakują dzieci w Indonezji, ale odnotowano niewiele aresztowań cudzoziemców - podaje agencja AP. Według ECPAT International nawet 70 tysięcy dzieci rocznie jest ofiarami wykorzystywania seksualnego w Indonezji. ECPAT to globalna sieć organizacji społeczeństwa obywatelskiego, która działa na rzecz położenia kresu wykorzystywaniu seksualnemu dzieci.

W połowie czerwca policja poinformowała o aresztowaniu Amerykanina Russa Alberta Medlina pod zarzutem napaści seksualnej na dzieci. Mężczyzna został zatrzymany w swojej rezydencji w Dżakarcie po tym, jak policja przesłuchała trzech nieletnich.

Jak powiedział Yunus, Medlin był dwukrotnie oskarżony o przemoc seksualną wobec nieletnich przez sąd w Nevadzie w latach 2006–2008 i przed aresztowaniem w Dżakarcie dwa lata spędził w więzieniu.

Autor:momo/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/KHAIRUL BASYAR