Huczny ślub lidera separatystów w "Noworosji"


Jeden z liderów separatystów z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Arsen Pawłow, znany pod pseudonimem "Motorola", ożenił się w Doniecku z poznaną dwa miesiące temu mieszkanką Słowiańska. Świadkiem na ślubie "Motoroli" był Paweł Gubariew, tzw. lider DRL. Nie zabrakło też Igora Girkina, znanego jako Igor Striełkow, który tydzień wcześniej opuścił Słowiańsk i zajął Donieck, stolicę obwodu na wschodzie Ukrainy.

Arsen Pawłow jest postacią znaną w Donieckiej Republice Ludowej, jednak o nim samym niewiele wiadomo. Według niepotwierdzonych informacji, mężczyzna pochodzi z Rosji, urodził się w 1983 roku i ma już jedną żonę, z którą "nie zdążył" się rozwieść. Ma też syna.

Stał się znany po tym, jak opublikował w sieci kilka nagrań wideo, na których "dowodzi" grupami rebeliantów.

Swoją drugą żonę "Motorola" poznał na początku maja. 21-letnia Jelena z okazji ślubu wplotła we włosy wstęgę św. Jerzego - rosyjski symbol zwycięstwa, zawłaszczony przez prorosyjskich separatystów. Nie zrezygnowała z pistoletu, który uznała za dopełnienie sukni ślubnej.

"Motorola" pojawił się na swoim ślubie z ręką w gipsie, w mundurze. Jak powiedział, zależało mu, by zawrzeć "pierwszy związek małżeński w Noworosji". Tak separatyści i popierający ich Rosjanie nazywają ukraiński Donbas, w tym obwody objęte walkami.

Małżeństwo zostało zawarte "w imieniu Donieckiej Republiki Ludowej". W ramach prezentu ślubnego Paweł Gubariew "podarował" parze mieszkanie z funduszu Privat-Banku, należącego do dniepropietrowskiego oligarchy Ihora Kołomojskiego. Na rozkaz Gubariewa, majątek banku został "znacjonalizowany", czyli zagarnięty przez liderów samozwańczej DRL, oskarżających biznesmena o finansowanie ukraińskiego ochotniczego batalionu Ajdar.

Autor: asz/tr / Źródło: BBC Russian, Ukraińska Prawda, mk.ru

Raporty: