Głowa modelki znaleziona w garnku. Zarzuty dla byłego męża, jego rodziców i brata

Źródło:
RTHK, CNN, tvn24.pl

W poniedziałek przed sądem stanęły cztery osoby aresztowane w związku z morderstwem 28-letniej modelki Abby Choi. To jej były mąż, jego rodzice oraz brat - poinformowały lokalne media. Hongkońska policja przekazała, że znalezione zostały także kolejne części ciała zamordowanej i rozczłonkowanej kobiety, w tym jej głowa i żebra.

Abby Choi zaginęła 21 lutego. Dzień później miejscowa policja rozpoczęła poszukiwania, które zakończyły się po dwóch dniach, gdy w domu położonym w hongkońskiej dzielnicy Tai Po znaleziono rozczłonkowane szczątki modelki, a także narzędzia, których użyto podczas zbrodni. 

Makabryczne zabójstwo wstrząsnęło Hongkończykami. 28-latka była znaną lokalną modelką i influencerką, obserwowaną na Instagramie przez ponad 100 tys. osób. Jednym z jej ostatnich osiągnięć było pojawienie się na digitalowej okładce prestiżowego magazynu modowego "L'Officiel Monaco" opublikowanego 13 lutego - zaledwie tydzień przed zaginięciem kobiety. 

Zabójstwo modelki Abby Choi

W poniedziałek w sądzie miejskim w hongkońskim regionie Koulun pojawiły się cztery osoby aresztowane w związku z morderstwem 28-letniej Choi - poinformowała lokalna telewizja RTHK. Policja potwierdziła, że wszyscy oskarżeni należą do jednej rodziny: to były mąż modelki Alex Kwong, jego brat Anthony Kwong oraz ich rodzice Kwong Kau i Jenny Li. Trójce mężczyzn postawiono zarzuty morderstwa, Li oskarżono natomiast o utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości. 

Sędzia odroczył sprawę do 8 maja, by umożliwić dalsze dochodzenie policji. W poszukiwanie szczątków Choi zaangażowano ponad 100 policjantów. Ich działania obecnie skupiają się na terenie cmentarza w Tseung Kwan O, gdzie dzień po zaginięciu Choi widziano członków rodziny Kwong.

W niedzielę policja potwierdziła odnalezienie głowy oraz żeber należących do 28-latki. Rozczłonkowane części ciała znaleziono w dużym stalowym garnku w tym samym mieszkaniu, w którym wcześniej w lodówce były jej nogi. Nadal nie udało się jednak zlokalizować reszty jej tułowia oraz dłoni. Po zbadaniu szczątków kobiety poinformowano, że najbardziej prawdopodobną przyczyną jej śmierci jest uderzenie w głowę twardym przedmiotem. Wskazywać na to ma dziura w tyle czaszki, umiejscowiona tuż za prawym uchem.

ZOBACZ TEŻ: Amerykanin oskarżony o zabicie matki zostaje w areszcie

Autorka/Autor:jdw//mm

Źródło: RTHK, CNN, tvn24.pl