Hongkong, zabójstwo modelki. Jej nogi znaleziono w lodówce

Źródło:
Reuters

Hongkońska policja poinformowała w niedzielę, że postawiła zarzuty trzem osobom w związku z zabójstwem 28-letniej modelki Abby Choi. Dwa dni wcześniej szczątki kobiety znaleziono w lodówce w jednym z domów na obrzeżach miasta wraz z narzędziami użytymi do rozczłonkowania jej ciała.

Znana w Hongkongu influencerka i modelka, 28-letnia Abby Choi, która niedawno pojawiła się na okładce magazynu modowego L'Officiel Monaco, zaginęła we wtorek. Ostatni raz widziano ją w dzielnicy Tai Po. To tam policja znalazła w piątek jej szczątki.

Części ciała ukryte w lodówce

Funkcjonariusze przeszukali dom, w którym najprawdopodobniej doszło do zbrodni. W lodówce natrafili na odcięte nogi kobiety. Śledczy znaleźli również krajalnicę do mięsa i piłę elektryczną, których - według ustaleń śledztwa - użyto do rozczłonkowania zwłok 28-latki.

Do tej pory nie udało się zlokalizować jej głowy, tułowia oraz dłoni.

Zatrzymano podejrzanych

W niedzielę policja poinformowała, że w związku ze sprawą aresztowano cztery osoby, z czego trzy już usłyszały zarzuty. Nie podano ich tożsamości. Oskarżeni mają zostać postawieni przed sądem w poniedziałek.

Lokalny nadawca TVB podał, powołując się na źródła w policji, że zatrzymani to były mąż Choi, Alex Kwong, jego rodzice oraz brat.

Makabryczne zabójstwo modelki wstrząsnęło Hongkończykami.

Tai Po to jedna z 18 dzielnic Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkong. Położona jest we wschodniej części regionu Nowe Terytoria.

Autorka/Autor:momo//rzw

Źródło: Reuters