Autokar dachował i zatrzymał się na zboczu. Wypadek koło parku Picos de Europa w Asturii

Źródło:
PAP

W pobliżu parku Picos de Europa w hiszpańskiej Asturii doszło do wypadku autokaru, którym podróżowało kilkudziesięciu turystów, w tym 25 dzieci. Rannych zostało co najmniej dziewięć osób.

Z informacji Gwardii Cywilnej wynika, że autokar z 48 pasażerami jechał wysokogórską drogą z Covadongi do parku narodowego Picos de Europa. Z niewiadomych dotąd przyczyn pojazd nagle zjechał z drogi, dwukrotnie dachował i zatrzymał się na zboczu górskim.

Na miejsce zdarzenia udały się karetki pogotowia, straż pożarna i policja. Dwie najciężej ranne kobiety zostały zabrane do szpitala śmigłowcem.

Według firmy transportowej Alsa dziewięciu pasażerów ze stłuczeniami i złamaniami rożnego stopnia potrzebowało pomocy medycznej. Wszystkie dzieci odniosły lekkie obrażenia.

Badane przyczyny wypadku

Policja oraz służby zajmują się wyjaśnieniem przyczyn wypadku. Firma transportowa, do której należy autokar zapewniła, że kierowca ma ponad 20 lat doświadczenia w pracy, a niespełna 10-letni pojazd przeszedł wszystkie kontrole.

W wyniku wypadku odcięto dla ruchu jedyną drogę do parku narodowego Picos de Europa. Około tysiąc osób zwiedzających ten turystyczny region zostało ewakuowanych w ciągu dnia autobusami i taksówkami.

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP