Hiszpańska policja: coraz więcej kobiet jest kłutych podczas imprez rozrywkowych

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
W Hiszpanii zwiększa się liczba przypadków kłucia kobiet podczas imprez rozrywkowych
W Hiszpanii zwiększa się liczba przypadków kłucia kobiet podczas imprez rozrywkowych
Reuters Archive
Reuters ArchiveW Hiszpanii zwiększa się liczba przypadków kłucia kobiet podczas imprez rozrywkowych

W Hiszpanii zwiększa się liczba przypadków kłucia kobiet podczas imprez rozrywkowych. Tylko w drugiej połowie lipca policja potwierdziła ponad 30 tego typu zdarzeń w różnych regionach kraju. Śledczy uważają, że powodem kłucia kobiet, zazwyczaj w ramię lub w udo, jest zamiar agresji seksualnej.

Z szacunków hiszpańskiej policji, cytowanych we wtorek przez media, wynika, że w większości przypadków do kłucia kobiet dochodzi podczas dyskotek, koncertów lub festiwali muzycznych. Sprawców procederu nie udaje się zatrzymać.

Coraz więcej kobiet jest kłutych podczas imprez rozrywkowychShutterstock

Jak podał hiszpański portal 20Minutos, policja wszczęła we wtorek dochodzenie dotyczące ukłucia 22-letniej turystki z Francji w Maladze. Prawdopodobnie wstrzyknięto jej środek chemiczny, który doprowadził do osłabienia organizmu i po podaniu którego kobieta straciła przytomność.

Przypadki kłucia kobiet w różnych regionach Hiszpanii

Portal zauważa, że podobne zdarzenia zanotowano podczas ostatniego weekendu lipca w czterech regionach Hiszpanii: Andaluzji, Kraju Basków, Kantabrii oraz w Katalonii, gdzie tylko od piątku na policję zgłosiło się kilkanaście ofiar ukłuć.

Dane policyjne pokazują, że od 2013 roku liczba agresji seksualnych w Hiszpanii utrzymuje się na poziomie od 1300 do 1800 przypadków rocznie. Do największej liczby napaści tego typu dochodzi na Balearach, w regionie Nawarry oraz na Wyspach Kanaryjskich.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości