Tragiczny finał sąsiedzkiej sprzeczki. Nie żyją dwie osoby, w tym interweniujący policjant

Źródło:
PAP, Europa Press
Andaluzja w Hiszpanii
Andaluzja w Hiszpanii
Google Earth
Andaluzja w HiszpaniiGoogle Earth

Śmiercią dwóch osób zakończyła się sprzeczka pomiędzy skonfliktowanymi sąsiadami z miasta Andujar w Andaluzji na południu Hiszpanii. Jedną z ofiar śmiertelnych jest interweniujący policjant, zaatakowany nożem przez uczestnika sporu.

Jak podała w komunikacie policja, dramat nastąpił w niedzielne przedpołudnie na jednej z ulic hiszpańskiego miasta Andujar w prowincji Jaen podczas kłótni z udziałem kilku sąsiadów. Jeden z nich, jak twierdzą świadkowie, zachowywał się "wyjątkowo gwałtownie", wymachując młotkiem i nożem przed domem jednego z mieszkańców.

Agresywny mężczyzna nie tylko nie zastosował się do poleceń przybyłego na miejsce sporu policyjnego patrolu, ale zaatakował też jednego z dwóch funkcjonariuszy nożem, zadając mu cios w brzuch.

Policja w Hiszpanii (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

Policjanta nie udało się uratować

Kiedy napastnik skierował się w stronę drugiego policjanta, ten oddał strzały, zabijając na miejscu agresora.

Pomimo szybko podjętej akcji ratunkowej nie udało się uratować 40-letniego funkcjonariusza. Bezpośrednią przyczyną jego zgonu było zatrzymanie akcji serca.

Ranny w interwencji został także drugi funkcjonariusz. Jego życiu, jak podały andaluzyjskie służby medyczne, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Autorka/Autor:pp//now

Źródło: PAP, Europa Press

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock