Harry i Meghan spodziewają się drugiego dziecka. Reakcja królowej Elżbiety II i rodziny królewskiej

Aktualizacja:
Autor:
mjz,
pp/tr
Źródło:
Reuters, BBC, PAP

Królowa Elżbieta II i cała brytyjska rodzina królewska są zachwyceni wiadomością, że książę Harry i księżna Meghan spodziewają się drugiego dziecka - oświadczył w niedzielę wieczorem Pałac Buckingham. Pierwszy syn Harry'ego i Meghan - Archie Mountbatten-Windsor - urodził się w maju w 2019 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W niedzielę mieszkający obecnie w Kalifornii wnuk królowej Elżbiety II książę Harry i jego żona księżna Meghan przekazali informację, że spodziewają się drugiego dziecka. "Możemy potwierdzić, że Archie będzie starszym bratem. Książę i księżna Sussex są przeszczęśliwi, że spodziewają się drugiego dziecka" - powiedział rzecznik książęcej pary.

Na wiadomość zareagował w niedzielę wieczorem Pałac Buckingham, który oświadczył, że brytyjska królowa Elżbieta II wraz z mężem, księciem Filipem, następca tronu książę Karol i cała rodzina królewska są zachwyceni wiadomością, że książę Harry i księżna Meghan spodziewają się drugiego dziecka.

Książę Harry i księżna MeghanShutterstock

"Byłem na waszym ślubie, byłem świadkiem początku tej miłosnej historii"

Media w Wielkiej Brytanii obiegł też wpis Misana Harrimana, brytyjskiego fotografa i przyjaciela książęcej pary, który opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym leżąca na trawie Meghan trzyma głowę na udzie Harry'ego, a prawą rękę na swoim brzuchu, wyraźnie wskazującym na to, że jest w ciąży.

"Meg, byłem na waszym ślubie, byłem świadkiem początku tej miłosnej historii. Moi przyjaciele, jestem zaszczycony, mogąc uchwycić jej rozwój. Gratuluję księciu i księżnej Sussexu tej radosnej wiadomości!" - napisał.

Autor nie napisał jednak, kiedy powstało zdjęcie.

Twitter/@misanharriman

Pierwszy syn pary - Archie Mountbatten-Windsor - urodził się w maju w 2019 roku.

W listopadzie księżna Meghan wyznała na łamach "New York Timesa", że latem 2020 roku była w ciąży. Napisała o niewyobrażalnym bólu związanym z tym, że była w ciąży po raz drugi, ale w lipcu poroniła. "Trzymając w ramionach moje pierworodne dziecko, wiedziałam, że tracę drugie" - napisała.

Rezygnacja z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej

Na początku zeszłego roku 36-letni Harry i 39-letnia Meghan ogłosili, że rezygnują z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i zamierzają prowadzić bardziej prywatne życie. Jak dawali później do zrozumienia, przyczyną tej decyzji było nadmierne ingerowanie brytyjskich tabloidów w ich życie. Od tamtej pory większość czasu spędzają w Kalifornii.

Rezygnacja z pełnienia obowiązków nie wpłynęła na miejsce Harry'ego i jego dzieci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Harry, młodszy syn następcy tronu, księcia Karola jest na szóstym miejscu, Archie na siódmym, a dziecko jego i Meghan, gdy przyjdzie na świat, będzie na ósmym.

Będzie ono 10. lub 11. prawnukiem Elżbiety II - w zależności od tego, czy urodzi się wcześniej, czy później niż trzecie dziecko Zary Tindall, która w grudniu zeszłego roku ogłosiła, że wraz z mężem spodziewa się trzeciego dziecka. We wtorek urodził się dziewiąty prawnuk królowej - syn księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka.

Autor:mjz, pp/tr

Źródło: Reuters, BBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości