TVN24 | Świat

Półtora tysiąca osób na wycieczkowcu, 12 członków załogi z koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
mart/kg
Źródło:
PAP

Greckie władze poinformowały w poniedziałek o zakażeniach koronawirusem wśród załogi statku wycieczkowego pływającego pod banderą maltańską, na którego pokładzie znajduje się ponad 1500 osób. Pozytywny wynik testu uzyskało 12 członków załogi.

Jak podało greckie ministerstwo żeglugi, wycieczkowiec Mein Schiff 6, należący do TUI Cruises, wypłynął w rejs po greckich wyspach w niedzielę wieczorem z Heraklionu na Krecie. Na jego pokładzie znajduje się 922 pasażerów i 666 członków załogi. Statek miał popłynąć do Pireusu, a później do wyspy Korfu. Pływa pod banderą maltańską.

Planowane ponowne testy

Ministerstwo poinformowało, że 150 członków załogi zostało poddanych testom na obecność koronawirusa, 12 z nich otrzymało wynik pozytywny, ale nie miało objawów choroby. Pasażerowie przed wejściem na pokład także przeszli testy. Zakażeni członkowie załogi zostali odizolowani.

Wycieczkowiec przypłynie do Pireusu we wtorek. Tam ponownie przebadanych zostanie 12 członków załogi, którzy otrzymali pozytywne wyniki.

Poddane testom zostaną także wszystkie inne osoby, których badanie zostanie uznane za niezbędne przez załogę statku i lekarza.

Koronawirus w Grecji

Grecja odnotowała w poniedziałek 269 nowych przypadków infekcji koronawirusem, większość z nich w aglomeracji Aten, oraz cztery zgony związane z COVID-19.

Łącznie potwierdzono 17 700 przypadków zakażenia, a w wyniku pandemii zmarły 383 osoby.

Autor:mart/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: