Francuski senator podejrzany o odurzenie deputowanej z zamiarem napaści seksualnej

Źródło:
PAP
Interwencja francuskiej policji. Wideo archiwalne
Interwencja francuskiej policji. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Interwencja francuskiej policji. Wideo archiwalneReuters Archive

Francuski centroprawicowy senator Joel Guerriau został zatrzymany w związku z podejrzeniem, że odurzył deputowaną z zamiarem jej napastowania seksualnego – poinformował w piątek dziennik "Le Monde".

Prokuratura w Paryżu zatwierdziła zatrzymanie senatora za "podanie osobie, bez jej wiedzy, substancji zmieniającej jej świadomość lub kontrolę nad swoimi działaniami w celu dopuszczenia się gwałtu lub napaści seksualnej”.

Dwa źródła zbliżone do sprawy powiedziały agencji AFP, że deputowana zgłosiła skargę na senatora w związku z czynem, którego dopuścił się w nocy z wtorku na środę. Nie podano jej personaliów.

Kobieta powiedziała, że poczuła się źle po wypiciu kieliszka w paryskim domu 66-letniego senatora, z którym nie wiążą jej relacje intymne. Badania wykazały obecność w jej organizmie ecstasy.

Rewizja przeprowadzona w mieszkaniu senatora wykazała, że miał on w domu ten narkotyk.

Christophe Bechu, minister ekologii i sekretarz generalny centroprawicowego ugrupowania Horizons, do którego należy Guerriau, powiedział w piątek, że przyjął informacje o zachowaniu senatora "z konsternacją i zaniepokojeniem". - Jeśli to prawda, jest to okropne - powiedział.

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: GERARD BOTTINO / Shutterstock