TVN24 | Świat

"Poczuliśmy uderzenie i nagle pociąg wypadł z trasy". TGV wykoleił się we Francji

TVN24 | Świat

Autor:
pp/adso
Źródło:
Reuters, PAP

Pociąg dużych prędkości TGV kursujący między Strasburgiem a Paryżem wykoleił się w czwartek rano w pobliżu miejscowości Ingenheim na wschodzie Francji. W zdarzeniu ucierpiały 22 osoby. Jedna z nich jest w stanie ciężkim - przekazują lokalne służby.

TGV nie wypadł całkowicie z torów – informuje rzeczniczka kolei francuskich SNCF. Do wykolejenia się pociągu doszło w pobliżu miejscowości Ingenheim w regionie Grand Est.

Według agencji Reutera, powołującej się na lokalne władze, pociąg przewoził 348 pasażerów. 22 osoby zostały ranne, w tym motorniczy, który w ciężkim stanie został zabrany helikopterem do szpitala.

Do wykolejenia się pociągu doszło w pobliżu miejscowości Ingenheim na wschodzie FrancjiGoogle Maps

Jak podaje Reuters, przyczyną zdarzenia było obsunięcie się ziemi.

Według pasażera pociągu, z którym skontaktowała się telewizja BFM TV, pociąg odjechał ze Strasburga planowo o godz. 7.20, a do wypadku doszło około 20 minut później.

- Poczuliśmy uderzenie i nagle pociąg wypadł z trasy. Przez długie sekundy zwalniał, kładąc się lekko na boku - powiedział pasażer. Jak dodał, pasażerowie są w szoku, niektórzy skarżyli się na ból pleców.

Wykolejenie się TGV nie zakłóciło kursowania pozostałych pociągów, które zostały przekierowane na trasy objazdowe.

W 2015 roku na linii Paryż-Strasburg doszło do wykolejenia się pociągu TGV. Wypadek skończył się tragicznie, zginęło w nim 11 osób.

Autor:pp/adso

Źródło: Reuters, PAP

Pozostałe wiadomości