TVN24 | Świat

Wspinał się po ścianie paryskiego wieżowca. Przedstawił się jako turysta z Polski

TVN24 | Świat

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP

Paryskie służby zostały zaalarmowane, że po ścianie Wieży Montparnasse wspina się mężczyzna bez żadnych zabezpieczeń. 210-metrowy wieżowiec jest drugim pod względem wysokości budynkiem we Francji. Śmiałek, który policji przedstawił się jako turysta z Polski, został zatrzymany przez policję.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Młody mężczyzna rozpoczął swoją wspinaczkę na paryski wieżowiec około godziny 20 w piątek. Filmy zamieszczone w portalach społecznościowych pokazują, że śmiałek ubrany w krótkie spodnie i białą koszulkę mozolnie wspina się po szklanej ścianie budynku, a z dołu obserwowany jest przez wielu przechodniów.

"Początkowo ludzie myśleli, że to próba samobójcza"

- Kiedy wyszłam ze stacji metra, zobaczyłam strażaków, policję. Myślałam, że dzieje się coś poważnego - relacjonowała Claire, mieszkanka Paryża, cytowana przez dziennik "Le Parisien". - Wszyscy mieli uniesione głowy, więc i ja podniosłam wzrok. Zobaczyłam mężczyznę w białej koszulce, wspinającego się na wieżowiec gołymi rękami, bez liny i żadnych zabezpieczeń - opisywała tę sytuację kobieta.

- Początkowo ludzie myśleli, że to próba samobójcza, ale szybko zorientowaliśmy się, że ten mężczyzna jest zupełnie spokojny i posuwa się do góry - mówiła paryżanka. - Wspinał się cicho, w bardzo płynny sposób, jakby robił to przez całe życie. Zrozumieliśmy, że to dla niego wyzwanie i tłum zaczął bić brawo - powiedziała Claire.

Wieża Montparnasse w ParyżuShutterstock

Przedstawił się jako turysta z Polski

Na górze mężczyzna, który według relacji francuskich mediów przedstawił się policji jako turysta z Polski, został zatrzymany i przewieziony na komisariat.

Wieża Montparnasse to wieżowiec powstały na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku w centrum paryskiej dzielnicy Montparnasse. Budynek ma 210 metrów wysokości, 59 kondygnacji i jest drugim najwyższym budynkiem we Francji. Wyższy od niego jest wieżowiec Tour First wzniesiony w paryskiej dzielnicy La Défense.

Autor:pp//now

Źródło: PAP